9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Для армійських ЗРК в Україні розробляють нову РЛС огляду та цілевказання “Артамон”

Сухопутні війська Збройних Сил України до кінця року отримають у дослідну експлуатацію нову оглядову РЛС “Артамон”, яка здатна виявляти навіть малопомітні винищувачі, крилаті ракети та дрони.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Роботу над цією РЛС на базі цифрових антенних решіток, яка отримала назву “Артамон” веде київське підприємство “Скайнет ltd”, спільно з ДП завод “Арсенал”. РЛС від цього розробника, на основі нової технології, вже встановлюються у модернізовані “Шилки” – ЗСУ-23-4М А1 “Рокач”.

blank
Фото: novosti-n.org

“Зараз “Скайнет ltd” для Сухопутних військ Збройних Сил України на замовлення Міноборони розробляє дослідний зразок та має вийти на випробування з РЛС виявлення та цілевказання на базі цифрових антенних решіток – “Артамон”. Ми цим питанням займаємося і до кінця цього року ця робота буде виконана”, – розповів в інтерв’ю директор підприємства Леонід Шацман.

Серед публічних характеристик цієї розробки – можливість виявлення цілей з ефективною площею розсіювання 1 м кв. на дальності 80-100 км. “Артамон” дозволяє миттєво, в секторі 60 на 30 градусів по азимуту та куту місця, виявляти цілі, визначати їх координати та видавати цілевказування.

“Користувачем” цих цілевказівок, на наш погляд, має бути РЛС керування зброєю, яку ми також розробляємо, спільно з Корпорацією НВО “Арсенал” – РЛС “Сагайдак”. Або радіолокаційні станції армійських зенітних комплексів, таких як, “Оса”, “Тунгуска” та інші”, – додав розробник.

Таким чином Сухопутні війська вже в цьому році розпочнуть впровадження нової системи, яка здатна значно підвищити ефективність наявних “армійських” ЗРК.

Останні новини:

Зараз читають