9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 20 Вересня, 2021

Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

 • У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  В щорічному збірнику наукових праць за 2020 рік начальник науково-дослідного відділу, кандидат технічних наук Тараненко В.В. та провідний науковий співробітник, кандидат військових наук, старший науковий співробітник Коцуренко Ю.В. описують цю проблему у статті «Обгрунтування доцільності, можливості і фінансової вигоди виробництва тактичного літака четвертого покоління в Україні замість закупівлі аналогів за кордоном».

  Кандидатами на виробництво в Україні вони називають розроблені у 1970-х роках винищувачі МіГ-29 та Су-27, обидва з яких виконали перші польоти 44 роки тому у 1977 році.

  Розгляд можливості виробництва відбувається у контексті наявності ремонтних підприємств на території України – Державного підприємства «Львівський державний аварійно-ремонтний завод» та Запорізького державного авіаційного ремонтного заводу «МіГремонт».

  Дані підприємства мають можливість ремонту окремих частин планер та заміни пошкоджених їх елементів.

  Фото: Дивись.info

  Де саме пропонується здійснювати виготовлення нових планерів для винищувачів у праці вони не описують та не наводять необхідні фінансові витрати для виробництва спеціальної технологічної оснастки для цього.

  Оминаючи цей важливий крок, наповнити виготовлений десь і кимось планер пропонується двигунами, електронікою та зброєю виробами українського військово-промислового комплексу.

  Про виготовлення цих важливих компонентів вони не вказують, але цього разу зсилаються на роботу Підчибія Л.В. «Щодо проблеми створення перспективного тактичного винищувача Повітряних Сил України» де у питанні забезпечення двигунами він посилається на виробництво двигунів на ДП «Івченко-Прогрес» та АТ «Мотор Січ».

  Турбореактивний двоконтурний двигун АІ-322

  В інтерв’ю керівник бригади відділу газодинамічних розрахунків і перспективних розробок ДП «Івченко-Прогрес» Олександр Єланський, що роботи над найпотужнішим на сьогодні спроєктованим на підприємстві турбореактивним двоконтурним двигуном AI-322, розпочались у 1998 році і тривали 15 років:

  «Авіаційний двигун створюється 15 років. От двигун, про який ми говорили, АІ-322 я закладав у травні 1998 року. Це були його ідеї та перші розрахунки», – сказав Олександр Єнаський в інтерв’ю Security Talks.

  Потужність останньої модифікації АІ-322-300 складає на злітному режимі складає 3000 кгс, а для прикладу РД-33 до винищувачів МіГ-29 5040 кгс, а при форсажі 8300 кгс. Відповідно необхідно створення нового двигуна для локалізованого винищувача.

  Винищувач МіГ-29МУ1 після капітального ремонту на ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод». Фото: пресслужба ДК «Укроборонпром».

  Лише по позиції авіаційного двигуна, він може бути створений до або після 2035 року, як раз коли Візією Повітряних Сил ЗСУ передбачено виведення зі складу бойової авіації радянських бойових літаків, які на той час повністю вичерпають свій ресурс.

  Так само у роботах не згадані системи виявлення опромінення, шасі, БРЕО тощо, які в Україні не локалізовані.

  Аналогічна ситуація є за більшістю систем, які використовуються у винищувачах. В роботах діячів не згадані системи катапультування, у радянських винищувачах МіГ-29 та Су-27 використовуються катапультні крісла К-36ДМ, які виготовляються у Росії та при локалізації винищувачів в Україні їх поставка до нас не можлива. Можна згадати приклад, коли Аргентина не змогла придбати винищувачі JF-17 спільної розробки Китаю та Пакистану через заборону уряду Великої Британії на поставку крісел.

  Відремонтований та модернізований винищувач Су-27 Фото: АрміяInform

  Для встановлення катапультних крісел західного виробництва необхідно провести адаптацію конструкції планеру для їх використання.

  Приклад імпортозаміщення можна розглянути на літаках Ан-178 та Ан-70, які розроблені в Україні та використовують російські комплектуючі. Наприклад у замовлених літаках Ан-178 для Міноборони України досі тривають роботи з імпортозаміщення та дослідний літак без російських запчастин все ще у процесі збирання. Відповідно локалізація радянських зразків може зайняти декілька десятків років, через які потреба у винищувачах покоління 4++ вже відпаде у сторону безпілотних авіаційних систем.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Два балкери доставлять 150 тисяч тонн вугілля з США для роботи українських ТЕС

  Енергохолдинг ДТЕК погодив з компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) постачання в Україну двох суднових партій американського...

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Bees Airline отримала права на чартерні рейси за 12 маршрутами в зимовий період

  Українська авіакомпанія Bees Airline отримала права на виконання чартерних рейсів з Києва та регіональних аеропортів України за 12 маршрутами в зимовий період.

  ЛКМЗ отримав вісім замовлень на виготовлення корпусів БТР-4Е

  Приватне підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод" вчергове обрано переможцем в тендері на виготовлення корпусів для бронетранспортерів й готується до підписання контракту з ДП...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс Салезіянського Згромадження святого Івана Боско.

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу "річка-море" Дніпро-AV-01 проєкту D-6000.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього пірса в порту Чорноморськ.

  “Антонов” розпочав стапельне складання другого Ан-178 за контрактом Міноборони України (фото)

  Після тривалої перерви з’явилася оновлена інформація щодо стану будівництва літаків, які були замовлені Міноборони наприкінці грудня 2020 року.Передає Національний...

  Зараз читають

  В Україні почали розробляти документацію для ОТРК на чеському шасі Tatra

  В Україні працюють над технічною документацією по переведенню перспективного оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) на колісне шасі Tatra.

  У селищі Залужжя на Хмельниччині збудували ліцей

  У Хмельницькій області за два роки були завершені будівельні роботи у Залузькому ліцеї, який упродовж 32-х років...

  Термінал Ніка-Тера хоче увійти в межі порту Ольвія для підвищення ефективності роботи

  ТОВ "Морський спеціалізований порт Ніка-Тера" подало заявку на включення кордонів території компанії в межі території спеціалізованого морського...

  Харківський автомобільний завод розпочав ремонт техніки Збройних сил України

  Державне підприємство «Харківський автомобільний завод» проводить ремонт військової техніки на замовлення Збройних сил України.