9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Державний департамент США одобрив експорт снайперських систем до України

Державний департамент схвалив рішення про затвердження постачання в Україну стрілецької зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Військовий навігатор України.

“Адміністрація Трампа ухвалила першу в США комерційну поставку летального оборонного озброєння для України, відступивши від де-факто заборони продажу американської зброї, що тривала від адміністрації Обами”, – зазначає видання.

Посадовці адміністрації підтвердили, що Державний департамент США цього місяця затвердив комерційну ліцензію, яка дозволила експортувати снайперські системи моделі M107A1, боєприпаси та пов’язані з ними деталі та аксесуари до України. Вартість контракту становила $41,5 млн. Водночас, не було ухвалено рішення про експорт серйозніших систем озброєння, яких потребує українська сторона, наприклад, протитанкових ракет Javelin.

Ліцензія поширюється на таку зброю, як напівавтоматична й автоматичний вогнестріл, аж до 50-го калібру, бойові кулемети, глушники, військові приціли й полум’ягасники, а також запчастини.

При цьому зазначається, що адміністрація підтвердила Конгресу рішення продати зброю ще 13 грудня, втім публічних заяв з цього приводу не було.

Цей крок був значною мірою підтриманий високопоставленими представниками кабінету нацбезпеки Трампа, а також Конгресом. Втім це може ускладнити прагнення президента Трампа співпрацювати з російським лідером Володимиром Путіним, наголошується в публікації.

Водночас, як зазначається, рішення Трампа було зваженим – він не схвалив всього, чого потребують українці, але, тим не менше, це стало першим кроком у продажу летальної зброї США.

Останні новини:

Зараз читають