9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Державні випробування ракетної системи «Вільха-М» заплановано розпочати до кінця осені

Державні випробування 300-мм керованих ракет «Вільха-М» заплановані на осінь цього року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про державні випробування ракет «Вільха-М», які заплановані на осінь 2021 року розповів виданню «Апостроф» віцепрем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський. Він сподівається, що вона (ракета) теж буде постачатись на озброєння українського війська.

Також, за словами віцепрем’єр — міністра, відбувається придбання керованих ракет вітчизняного виробництва «Вільха» для українських 300-мм РСЗВ «Смерч».

«Вільха-М» – це високоточний 300-мм реактивний боєприпас з максимальною дальністю близько 110 – 120 км.

blank
Фото: ДК “Укроборонпром”

Модернізована система залпового вогню «Вільха-М» з коригованими ракетами калібром 300 мм Р624М призначена для ураження на дальніх відстанях броньованої, легкоброньованої та неброньованої техніки, живої сили противника, руйнування командних пунктів, вузлів зв’язку, об’єктів військово-промислової структури, наземних споруд складського та іншого призначення.

Передбачається розробка декількох версій корегованих ракет «Вільха-М», що окрім збільшеної дальності матимуть різні за вагою бойові частини.

Власне зараз виріб Р-624М «Вільха-М» має бойову частину вагою у 170 кг та дальність у 123 км, зараз йде робота над збільшенням дальності до 140 км шляхом використання нового виду палива.

Нова версія виробу – Р-224М1 «Вільха-М1» з бойовою частиною у 170 кг на старому паливі зможе знищувати цілі на максимальній відстані у 140 км, а при використанні нового палива – до 154 км.

blank
Стрільби «Вільха-М» на Державному випробувальному полігоні «Алібей» 25 квітня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Для цієї модифікації передбачено використання бойової частини вагою 236 кг, відповідно дальність складатиме 108 км та 121 км на новому типу палива.

Р-224М2 «Вільха-М2» зможе досягати дальності у 141 км та 202 км з новим видом палива, при збережені бойової частини вагою 170 кг.

blank

Попередня версія корегованого снаряда «Вільха» вже завершила державні випробування та перебуває на озброєння підрозділів Збройних Сил України. Її серійне виробництво було розпочато наприкінці 2018-го року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають