9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” вчергове виграла суд у російської підсанкційної компанії

26 червня 2020 року Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду ухвалив рішення на користь підприємства Державного концерну “Укроборонпром” – Державної акціонерної холдингової компанії “Артем”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу ДК “Укроборонпром”.

Суд відмовив у визнанні та виконанні російського арбітражного рішення про стягнення з ДАХК “Артем” грошових коштів на суму понад 750 000 дол. США на користь російської компанії АТ “Авіа-ФЕД-Сервіс”.

Це одна з 4 справ, ініційованих на території України російською компанією АТ “Авіа-Фед-Сервіс” з метою виконання рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті Російської Федерації про стягнення з ДАХК “Артем” на користь АТ “Авіа-ФЕД-Сервіс” коштів на загальну суму понад 2,7 млн дол. США. Ці кошти російська фірма намагається стягнути з українського підприємства за договорами про постачання в Росію продукції військового призначення, укладених ДАХК “Артем” у 2012-2014 роках. Виконання цих контрактів стало неможливим через запроваджені Україною заходи та обмеження у зв’язку із російською агресією проти України. У 2015 році персональні економічні санкції у вигляді, зокрема, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, було запроваджено і щодо АТ “Авіа-ФЕД-Сервіс” – через загрозу національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України.

Суд погодився з позицією ДАХК “Артем” та ДК “Укроборонпром”, що задоволення клопотання АТ “Авіа-ФЕД-Сервіс” суперечитиме публічному порядку України, оскільки дозволить стягнення коштів з українського оборонного підприємства на користь компанії з держави-агресора через невиконання контракту, заблокованого державою Україна у відповідь на збройну агресію Росії, та призведе до порушення режиму персональних економічних санкцій, запроваджених щодо російського оборонного підприємства.

Це рішення є третім у чотирьох аналогічних справах, при тому, що у першій справі Верховний Суд у січні 2020 став на сторону російської компанії, але згодом, завдяки наполегливості та аргументованій правовій позиції ДАХК “Артем” та ДК “Укроборонпром”, змінив власну практику застосування законодавства.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають