9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Декілька Азійських країн зацікавлені у ліцензійному виробництві БТР-4

Декілька зацікавлених замовників проводять переговори з державним концерном «Укроборонпром» щодо ліцензійного виробництва бронетранспортера БТР-4 8Х8 в Південно-Східному регіоні Азії.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Військовий навігатор України.

Останнім досягненнями концерну у згаданому регіоні є замовлення у 2014 році Корпусом морської піхоти Збройних Сил Індонезії перших п’яти БТР-4, які були передані замовнику у вересні 2016 року у рамках проекту заміни застарілих БТР-50 ПК, що перебувають на озброєнні морської піхоти та були отримані від України наприкінці 1990 років.

blank
БТР-4М на вогневому рубежі в Індонезії / Фото: Dicky Asmoro, Handre Saleh

БТР-4, які були передані Корпусу морської піхоти, розроблені ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» , оснащені автоматичною гарматою ЗТМ-1 калібру 30 мм та спареним гранатометом АГС-17 калібру 30 мм. Окрім цього, бронетранспортер оснащений фільтровентиляційною установкою для захисту екіпажу від зброї масового знищення.

«Ми сподіваємось продовжити наші партнерські відносини з Таїландом та рештою країн регіону, які мають досвід експлуатації нашої продукції. Ми знаємо про велику потребу у модернізації бойових машин в регіоні. Частину цієї техніки було виготовлено в Україні», — заявив Asian Military Review представник »ДК Укроборонпром».

Українські БТР-4Е успішно пройшли в Таїланді процедуру стандартизації та сертифікації й допущені до закупівлі. Зараз приймається рішення про обсяги та фінансування військової техніки, що закуповуються тайським військовим замовником у рамках переозброєння ЗС Таїланду.

В останні роки Таїланд виступає одним з найбільших імпортерів української бронетехніки в Південно-Східній Азії. У 2010-2015 роках Україна поставила Таїланду 233 од. БТР-3E1 у рамках укладених в 2006-му і в 2011 роках контрактів загальним обсягом близько $270 млн. У 2011 році Україна і Таїланд уклали контракт обсягом понад $200 млн на поставку до Таїланду 49 українських танків БМ “Оплот” нового покоління.  У 2015 році українська і тайська сторони підписали рамкову угоду про організацію в Таїланді великовузлового складання українських БТР-3Е1 та його модифікацій.

blank
БТР-4 на виставці у Таїланді

У жовтні на міжнародній виставці “Зброя та безпека-2017” в Києві, український розробник бронетехніки ХКБМ ім. Морозова представив нову версію БТР-4Е – БТР-4МB1 з посиленим за стандартами НАТО захистом. Створений з урахуванням досвіду експлуатації під час бойових дій на сході країни на основі БТР-4Е, з використанням модульного підходу в бронюванні, новий БТР-4МB1 має відповідний стандартам НАТО, збільшений на 15% захист екіпажу, поліпшену ергономіку кабіни, бойовий модуль нової версії БТР-4 оснащений тепловізором. Характеристики БТР-4МB1 надають можливість військовим задіяти цю бронетехніку для виконання будь-якого завдання: від дозорно-розвідувального, до машини-амфібії для морської піхоти. Прийняття БТР-4МВ1 на озброєння ЗСУ очікується в першій половині 2018 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають