9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 20 Квітня, 2021

Цьогоріч Збройні сили України прийняли на озброєння 28 зразків озброєння і військової техніки

 • Міністерство оборони та надалі зосереджує основні зусилля на тому, щоб максимально забезпечити потреби, визначені керівництвом Збройних сил України та Генеральним штабом ЗСУ, максимально ефективно використати бюджетний фінансовий ресурс на розвиток війська. Насамперед закупівлю техніки, озброєння, боєприпасів відповідно до програм державного оборонного замовлення. Такий основний пріоритет у діяльності вітчизняного оборонного відомства виокремив перший заступник міністра оборони України Іван Руснак під час підбиття підсумків діяльності Збройних сил України у 2020 році.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

  «Фінансування потреб війська впродовж останніх років зростає. Технічно підсилюються Військово-Морські сили, у війська надходять новітні системи бронетанкового озброєння, артилерійські системи, системи розвідки і спостереження. Тривають ремонт і модернізація авіаційної техніки. Працюємо над підсиленням систем протиповітряної оборони, системи автоматизованого управління військами», — конкретизував Іван Руснак.

  Є підстави сподіватися, що у бюджеті на наступний рік усі потреби на фінансування Збройних сил України буде враховано. На переконання першого заступника міністра оборони, військовий бюджет 2021 року буде не меншим за цьогорічний.

  Виконувати поставлені завдання цього року довелося, висловлюючись військовою термінологією, в умовах, максимально наближених до бойових. Адже через вплив пандемії коронавірусної хвороби, яка на кілька місяців загальмувала процеси у відносинах Міноборони з державними та приватними виконавцями ДОЗ, довелося відтерміновувати виконання окремих контрактів про постачання необхідної Збройним силам номенклатури.

  За 11 місяців цього року на озброєння (постачання) Збройних сил України прийнято 28 й допущено до експлуатації 19 зразків озброєння і військової техніки. А загалом відповідно до основних показників державного оборонного замовлення на 2020 рік до вітчизняного війська надійшло понад 3,6 тисячі зразків озброєння і військової (спеціальної) техніки, понад тисяча керованих засобів ураження та понад 3 мільйони штук боєприпасів різного призначення.

  Цього року організовано проведення 22 дослідно-конструкторських робіт зі створення нового й модернізації наявного ОВТ війська в частині створення бронетанкової техніки, артилерійських систем, авіаційної техніки. Якщо ракетний комплекс «Нептун» вже прийнято на озброєння і його закуповують як серійний зразок, то державні випробування високоточної системи «Вільха-М» з дальністю пуску до 120 кілометрів тривають. Їх передбачають завершити з подальшим прийняттям комплексу на озброєння у першому кварталі 2021 року.

  Фахівці КБ «Південне» працюють над створенням нових реактивних снарядів калібру 122 мм «Тайфун-1» для РСЗВ типу «Град» та більшого калібру 220 мм «Тайфун-2» для РСЗВ «Ураган». Нові снаряди матимуть значно збільшену дальність дії у порівнянні з радянськими зразками: для «Тайфун-1» це 40 кілометрів проти 20 зі збереженням потенціалу бойової частини.

  Що ще важливо: 2020 року на потреби переозброєння Збройних сил надано найбільший за всю історію України фінансовий ресурс — понад 21 мільярд гривень. На потреби розвитку озброєння та військової техніки передбачили понад 70% загальної суми витрат.

  За словами заступника міністра оборони Олександра Миронюка, з огляду на загальний фінансовий ресурс і терміни постачання зразків, передбачені закритою частиною державного оборонного замовлення, очікують, що 2020 року військо отримає більшу кількість зразків нової та модернізованої техніки, ніж торік.

  Триває робота над масштабними контрактами, які передбачають виконання значного обсягу робіт. ДП «АНТОНОВ» має виготовити три літаки Ан-178 з різною специфікацією для потреб армії. Загальна сума держгарантій під це замовлення становитиме 4,5 мільярда гривень.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З Китаю до України відправився перший контейнерний потяг з електронікою

  З Китаю в Україну відправлено перший прямий контейнерний потяг з електронікою. У країну він привезе електронну техніку...

  Завод імені Малишева проведе модернізацію пакистанських танків Т-80УД

  Державне підприємство «Завод імені Малишева» проведе модернізацію основних бойових танків Т-80УД армії Пакистану.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Україна веде перемовини про закупівлю протимінних тральщиків у Британії

  Україна веде перемовини з Великобританією про придбання двох протимінних тральщиків.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Фінансування...

  Три українські АЕС освоїли виробництво медичного кисню для лікарень

  Енергоатом готовий щодоби безоплатно постачати 5 тисяч літрів медичного кисню до лікарень Запорізької, Рівненської та Хмельницької областей.Передає Національний Промисловий...

  Вінницьке підприємство опанувало 70% виробництва спецінструментів для армійських майстерень технічного обслуговування

  Вінницький "45 експериментальний механічний завод" опанував самостійне виробництво 70% спецінструменту для різноманітних армійських майстерень технічного обслуговування.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Академія наук України супроводжує роботу всіх стратегічних галузей національної економіки

  Установи Національної академії наук України займаються обслуговуванням та підтриманням роботи усіх, без винятку, стратегічних галузей національної економіки.Попри...

  Як українські військовослужбовці готують до літніх стрільб гігантські САУ “Піон” (фото)

  У Збройних Силах України зараз відбувається перехід на режим літньої експлуатації озброєння та військової техніки, і цей перехід має відбутись протягом 5...

  Влітку Windrose запускає регулярні авіарейси з Києва в Кривий Ріг

  Авіакомпанія Windrose в червні запускає регулярні авіарейси в три міста: Київ - Ужгород - Київ, Київ - Чернівці - Київ та Київ...

  Зараз читають

  Завод імені Малишева проведе модернізацію пакистанських танків Т-80УД

  Державне підприємство «Завод імені Малишева» проведе модернізацію основних бойових танків Т-80УД армії Пакистану.Передає Національний...

  Морський порт Чорноморськ в березні перевалив понад два мільйони тонн вантажів

  Морський порт Чорноморськ в березні 2021 року перевалив 2,15 мільйона тонн вантажів, що на 5,6% більше показників...

  Вінницьке підприємство опанувало 70% виробництва спецінструментів для армійських майстерень технічного обслуговування

  Вінницький "45 експериментальний механічний завод" опанував самостійне виробництво 70% спецінструменту для різноманітних армійських майстерень технічного обслуговування.

  Пріоритетним завданням “Укрзалізниці” до кінця року є створення вагоноремонтної та локомотиворемонтної філій

  Кабінет міністрів України ставить завдання перед Міністерством інфраструктури України і АТ "Укрзалізниця" до кінця грудня 2021 роки...