9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Січня, 2021

Цьогоріч Збройні сили України прийняли на озброєння 28 зразків озброєння і військової техніки

 • Міністерство оборони та надалі зосереджує основні зусилля на тому, щоб максимально забезпечити потреби, визначені керівництвом Збройних сил України та Генеральним штабом ЗСУ, максимально ефективно використати бюджетний фінансовий ресурс на розвиток війська. Насамперед закупівлю техніки, озброєння, боєприпасів відповідно до програм державного оборонного замовлення. Такий основний пріоритет у діяльності вітчизняного оборонного відомства виокремив перший заступник міністра оборони України Іван Руснак під час підбиття підсумків діяльності Збройних сил України у 2020 році.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

  «Фінансування потреб війська впродовж останніх років зростає. Технічно підсилюються Військово-Морські сили, у війська надходять новітні системи бронетанкового озброєння, артилерійські системи, системи розвідки і спостереження. Тривають ремонт і модернізація авіаційної техніки. Працюємо над підсиленням систем протиповітряної оборони, системи автоматизованого управління військами», — конкретизував Іван Руснак.

  Є підстави сподіватися, що у бюджеті на наступний рік усі потреби на фінансування Збройних сил України буде враховано. На переконання першого заступника міністра оборони, військовий бюджет 2021 року буде не меншим за цьогорічний.

  Виконувати поставлені завдання цього року довелося, висловлюючись військовою термінологією, в умовах, максимально наближених до бойових. Адже через вплив пандемії коронавірусної хвороби, яка на кілька місяців загальмувала процеси у відносинах Міноборони з державними та приватними виконавцями ДОЗ, довелося відтерміновувати виконання окремих контрактів про постачання необхідної Збройним силам номенклатури.

  За 11 місяців цього року на озброєння (постачання) Збройних сил України прийнято 28 й допущено до експлуатації 19 зразків озброєння і військової техніки. А загалом відповідно до основних показників державного оборонного замовлення на 2020 рік до вітчизняного війська надійшло понад 3,6 тисячі зразків озброєння і військової (спеціальної) техніки, понад тисяча керованих засобів ураження та понад 3 мільйони штук боєприпасів різного призначення.

  Цього року організовано проведення 22 дослідно-конструкторських робіт зі створення нового й модернізації наявного ОВТ війська в частині створення бронетанкової техніки, артилерійських систем, авіаційної техніки. Якщо ракетний комплекс «Нептун» вже прийнято на озброєння і його закуповують як серійний зразок, то державні випробування високоточної системи «Вільха-М» з дальністю пуску до 120 кілометрів тривають. Їх передбачають завершити з подальшим прийняттям комплексу на озброєння у першому кварталі 2021 року.

  Фахівці КБ «Південне» працюють над створенням нових реактивних снарядів калібру 122 мм «Тайфун-1» для РСЗВ типу «Град» та більшого калібру 220 мм «Тайфун-2» для РСЗВ «Ураган». Нові снаряди матимуть значно збільшену дальність дії у порівнянні з радянськими зразками: для «Тайфун-1» це 40 кілометрів проти 20 зі збереженням потенціалу бойової частини.

  Що ще важливо: 2020 року на потреби переозброєння Збройних сил надано найбільший за всю історію України фінансовий ресурс — понад 21 мільярд гривень. На потреби розвитку озброєння та військової техніки передбачили понад 70% загальної суми витрат.

  За словами заступника міністра оборони Олександра Миронюка, з огляду на загальний фінансовий ресурс і терміни постачання зразків, передбачені закритою частиною державного оборонного замовлення, очікують, що 2020 року військо отримає більшу кількість зразків нової та модернізованої техніки, ніж торік.

  Триває робота над масштабними контрактами, які передбачають виконання значного обсягу робіт. ДП «АНТОНОВ» має виготовити три літаки Ан-178 з різною специфікацією для потреб армії. Загальна сума держгарантій під це замовлення становитиме 4,5 мільярда гривень.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для...

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру 5,56x45 мм.

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.Про це повідомляє інформаційне агенство...

  Через декілька місяців буде закладено корвет для ВМС України

  Через декілька місяців буде закладено корвет для потреб Військово-Морських Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар" від ДККБ «ЛУЧ».

  На Хмельниччині завершується спорудження першої черги олійноекстракційного заводу

  Агрохолдинг «Кернел» завершує будівництво першої черги «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» на Хмельниччині. Наразі роботи на об'єкті виконані на понад 70%.

  Новий розвідувальний корабель «Сімферополь» вперше у новому році вийшов в море на випробування

  Новий середній розвідувальний корабель Військово-морських сил України «Сімферополь» здійснив перший в цьому році вихід у море.Передає Національний Промисловий Портал з...

  У Радомишлі реконструювали спортивний комплекс (фото)

  У Радомишлі на Житомирщині у рамках програми «Велике будівництво» провели реконструкцію спорткомплексу «Динамо», на що було спрямовано 26 мільйонів гривень.

  Зараз читають

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для...

  Чернігівський завод представив новий тролейбус з автономним ходом

  Корпорація "Еталон" представила новий повністю низькопідлоговий тролейбус великого класу довжиною 12 метрів з автономним ходом 20 кілометрів...

  На Південній залізниці з’явилися локомотиви з супутниковою навігацією і відеоконтролем (фото)

  Філія АТ Укрзалізниця "Південна залізниця" 24 грудня минулого року провела традиційну виставку тягового рухомого складу. На ній...

  Львівський бронетанковий завод уклав експортний контракт на “Дозор-Б” та отримав замовлення від Міноборони

  ДП "Львівський бронетанковий завод", який входить до складу ДК "Укроборонпром", має повноцінне завантаження (8-годинний робочий день) на...