Цьогоріч за Державним оборонним замовленням 2020 року Збройні сили України отримають озброєння на 10 мільярдів гривень.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.
За словами Міністра оборони України Андрія Тарана, планування заходів із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення відбувалося ще у 2020-му році за діючим на той час законодавством.
Здійснені у 2020-му році замовлення (укладені контракти) вже дозволяють Збройним Силам України отримати цього року:
- 10 млн одиниць боєприпасів,
- 3 300 ракетно-артилерійських систем,
- 2 700 приладів розвідки та спостереження,
- понад 320 автомобілів,
- понад 60 бронетранспортерів та броньованих машин,
- близько чотирьох десятків безпілотних авіаційних комплексів,
- шість літаків
Для прикладу, у грудні 2020 року Міноборони уклало з Державним київським конструкторським бюро «ЛУЧ» контракт на закупівлю берегових ракетних комплексів РК-360 МЦ «Нептун», а його отримання передбачається до кінця року.
“Профінансувавши та уклавши ще минулого року контракти на суму у понад 10 мільярдів гривень, ми забезпечили партнерів обіговими коштами, що, у свою чергу, з початку року гарантувало безперебійну роботу десятків підприємств оборонно-промислового комплексу, серед яких, наприклад, ДККБ «Луч», ДП ХКБМ ім. О Морозова, ДП «Іскра» та інші”, — наголосив Андрій Таран.
У 2021-му році увага Міністерства оборони фокусуватиметься на адаптації механізму закупівель військової продукції під вимоги Закону України «Про оборонні закупівлі».
Положення цього Закону на заміну державного оборонного замовлення запроваджують нові конкурентні та прозорі процедури закупівлі озброєння та військової техніки та іншої оборонної продукції.
Окремі закриті закупівлі без винятків передбачають конкурентні процедури, а пропозиції виробників проходитимуть розгляд міжвідомчих комісій та отримають максимально можливе інформування суспільства.