9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Чи можливо виготовити в Україні ядерну зброю?

blank
Пуск ракети «Днепр» Українського підприємства Южмаш

Україна здатна відновити ядерний потенціал, та створити міцну технічну базу, при фінансувані Україна здатна наростити втрачені сили, враховуючи що все для цього є.

Є дві основних умови, перше це бажання і гроші, друге це команда. Про це сказав програмі грощі завідуючий кафедри ядерної фізики Ігор Каденко.

Повідомляє національний промисловий портал України.

При адекватній фінансовій підтримці держави, деякі складові ядерної зброї можна відновити. Річ йде про те що необхідно повністю відновити виробництво збагаченого урану, щоб на його основі виробляти достатню кількість плутонію для зброї.

Для створення ядерної зброї спецілісти в Україні є. – Науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки, доктор наук Анатолій Носовський.

Вся унікальна база для розробки ядерних технологій в Україні є, те на що держави витрачають мільярди доларів, в Україні вже є, і все це устаткування що є в Україні можна використовувати не тільки для мирного атому.

blank

В науково науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки відмітили що науковці яких можна залучити в виробництві є, хоча не приховують що їх не багато.

Технічно все є, і все можливо, сировина і голови є. Тільки немає грошей – підкреслив Василь Слісенко заступник директора інституту ядерних досліджень.

Також Василь Слісенко наголосив що один із стримуючих факторів це ядерне паливо, яке вробляється в  Росії. Він сказав що запаси палива в Україні великі і вистачить ще що найменш на 10 років, і частину цього вже постачають з країн заходу.

Депутат Павло Різаненко зазначає що знайти гроші на виробництво ядерної зброї можливо.

Відновити ядерний потенціал можливо, половини справи зроблено, техчнічна база є. Це можливо. Розповів депутат Павло Різаненко програмі Гроші.

Виходить що відновити ядерний потенціал можливо, є паливо, є ракетні носії Днепр, є технічна та наукова база, та цілий ряд спеціалістів.

blank
Ту-160 України (с) AviaDejaVu

Нагадаємо що склад ядерної зброї в Україні на 1991 рік складав:

  • 130 рідкопаливних СС-19 (по шість боєголовок кожна) та 46 твердопаливних СС-24 (по десять боєголовок кожна) в ШПУ 43-ї РА.
  • стратегічні бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160 (від 30 до 43).
  • ядерні боєзаряди стратегічної зброї: від 1514 до 2156.
  • тактичні ядерні боєзаряди: від 2800 до 4200.

Так можливо запустити ядерну програму чи ні покаже час.

Додамо що 3 липня 2014 року народні депутати України від ВО «Свобода» зареєстрували у Верховній Раді України проект Постанови про Заяву Верховної Ради України щодо відновлення Україною статусу ядерної держави.

А у березні 2016-го року президент України Петро Порошенко, під час відвідин ННЦ ХФТІ, підтвердив подальше дотримання без ядерної програми.

 

(с) національний промисловий портал України.

Останні новини:

Зараз читають