9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

БТР-4М з покращеною плавучістю нищить рашистів на Харківщині (фото)

Українські військові застосовують рідкісний бронетранспортер БТР-4М української розробки та виробництва.

Фото машини у складі колони БТР-4 опублікував Національний Інформаційний Портал «Тиск», передає Національний Промисловий Портал.

blank
БТР-4М у складі колони з БТР-4 на Харківщині. Фото: НІП Тиск

БТР-4М – це модернізація українського бронетранспортера БТР-4, розроблена у Харківському конструкторському бюро з машинобудування.

blank
БТР-4М на вогневому рубежі в Індонезії / Фото: Dicky Asmoro, Handre Saleh

Ця машина призначається для підрозділів морської піхоти, тож для підвищення плавучості БТР оснастили додатковими елементами – своєрідними порожнистими поплавками, що розміщені по лівому та правому борту, а також на передній частині бронетранспортера.

blank

Подібні покращення необхідні через велику осадку БТР-4, корпус якого занурюється під воду майже повністю, що призводить до збільшення опору руху на плаву. Показник четвірки в середньому на 18% вище за аналогічний показник у іншого вітчизняного бронетранспортера БТР-3Е.

Також машину відрізняє своєрідний шноркель – повітрозабірник, що забезпечує надійне постачання повітря для двигуна навіть за бурхливих морських умов. Рівень шноркеля для забору повітря – вище від даху бойового модуля.

blank

Машина розроблялася спершу для Корпусу морської піхоти Індонезії, який замовив 5 пробних БТР-4М. Однак вибір було зроблено на користь російських БМП-3Ф і БТ-3Ф.

blank
БТР-4М на вогневому рубежі в Індонезії / Фото: Dicky Asmoro, Handre Saleh

Згодом БТР-4М запропонували вже у якості бронетранспортера для українських морпіхів. Але до реальних закупівель не дійшло.

Всього виготовлено 5 одиниць.

Нагадаємо, під час контрнаступу на Харківщині також помітили інший рідкісний БТР – БТР-4МВ1.

blank
БТР-4МВ1 в місті Ізюм. Фото: ukrain1an ✙ news

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають