9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

БТР-4 отримає українські колеса з системою RunFlat

Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України проводить визначальні відомчі випробування нових коліс з системою RunFlat для оснащення армійських БТР-4.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

“На даний час ми випробовуємо колесо в зборі з броневставкою проти пробиття для бойових колісних машин Збройних сил України. Якщо шина пошкоджена або уламками, або механічними пошкодженнями, машина має можливість подальшого руху не втрачаючи рухомість”, – розповів начальник науково-дослідного відділу ЦНІДІ ОВТ ЗС України Олександр Гребеник.

Нові колеса розроблені київською компанією ТОВ Спрут арсенал, що була заснована у 2014 році та поставляє різноманітні шини на потреби ЗСУ з середини 2015 року.

Виробник вже випробував та постачав подібні колеса для машин HMMWV, Saxon, БТР-70/80, які стоять на озброєнні ЗСУ. Наразі проходить новий етап визначальних відомчих випробувань колеса для важкого БТР.

“На сьогодні ми розробили для БТР-4 не тільки Ранфлет , а й нове колесо. В основу якого покладено розбірний диск Кременчуцького заводу, а також 16-70 шина. Ця шина, вона за показниками достатньо близько підходить до КІ-80, ще радянської, тобто вона тримає(вагу важкого БТР – прим. ДЕ)”, – розповів один з власників компанії та керівник дослідно-технологічної частини Дмитро Стадник.

Його слова підтвердив Олександр Гребеник, додавши: Тому випробуємо зараз колесо, яке може витримувати дуже значні навантаження.

Важливим елементом колеса, яке розроблено Спрут арсенал, є розбірний диск. Він в рази полегшує заміну покришки, а за потреби встановлення RunFlat.

blank
БТР-4 з новими колесами та системою система RunFlat під час випробувань на полігоні у 2018 році / Фото: Техніка Війни

Нещодавно, випробування нового колеса відбулися на Яворівщині. Система дозволяє на спущених колесах подолати 40-50 км.

Під час таких випробувань перевірялися можливості виробу на різних видах місцевості, після отримання пошкоджень. Так на полігоні відпрацювали влучання зі снайперської гвинтівки у кожне з 8 коліс. Навіть після цього машина не роззулася, а резина не загорілася, долаючи значні дистанції.

blank
Переваги й недоліки системи RunFlat / Фото: Техніка Війни

“Колеса були прострілені калібром 7,62. В трьох місцях кожне колесо. І це не завадило експлуатації цього Ранфлету . Стосовно більших калібрів будуть наступні випробування”, – відзначив Дмитро Стадник.

“Ми робили простріл всіх коліс і рух машини на повністю спущених шинах при швидкості 40 км/год, і проїхали більше 40 кілометрів. Машина не втрачає рухомості”, – підтвердив Олександр Гребеник.

blank
БТР-4 з новими колесами та системою система RunFlat під час випробувань на полігоні у 2018 році / Фото: Техніка Війни

Після випробувань й усунення недоліків нова вітчизняна система має бути допущена до експлуатації у ЗСУ. Також буде проводитись підконтрольна експлуатація машин з такими колесами.

Варто зазначити, що виробником вже опановано 16 та 20 радіус живучих коліс, а зараз в роботі 21 – для армійських вантажівок. Паралельно покращуються матеріали виробів та йде боротьба із вагою диску.

Нагадаємо, система RunFlat розроблена для цивільних та військових машин. В разі пошкодження шин вона дозволяє виходити з-під обстрілу долаючи 50-80 км. Була створена компанією Hutchinson і з 1926 року впроваджується на військовий ринок.

Ця система вже давно застосовується провідними арміями світу, але до 2014 року була практично невідома в Україні. Першими машинами з RunFlat у ЗСУ стали КрАЗ Cougar та Spartan. Також вона використовується у британських ББМ Saxon. Крім того, всі нові бронемашини, що були створені останніми роками на приватних підприємствах України теж оснащені цією системою.

Останні новини:

Зараз читають