9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 13 Квітня, 2021

БТР-4 отримає українські колеса з системою RunFlat

 • Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України проводить визначальні відомчі випробування нових коліс з системою RunFlat для оснащення армійських БТР-4.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  “На даний час ми випробовуємо колесо в зборі з броневставкою проти пробиття для бойових колісних машин Збройних сил України. Якщо шина пошкоджена або уламками, або механічними пошкодженнями, машина має можливість подальшого руху не втрачаючи рухомість”, – розповів начальник науково-дослідного відділу ЦНІДІ ОВТ ЗС України Олександр Гребеник.

  Нові колеса розроблені київською компанією ТОВ Спрут арсенал, що була заснована у 2014 році та поставляє різноманітні шини на потреби ЗСУ з середини 2015 року.

  Виробник вже випробував та постачав подібні колеса для машин HMMWV, Saxon, БТР-70/80, які стоять на озброєнні ЗСУ. Наразі проходить новий етап визначальних відомчих випробувань колеса для важкого БТР.

  “На сьогодні ми розробили для БТР-4 не тільки Ранфлет , а й нове колесо. В основу якого покладено розбірний диск Кременчуцького заводу, а також 16-70 шина. Ця шина, вона за показниками достатньо близько підходить до КІ-80, ще радянської, тобто вона тримає(вагу важкого БТР – прим. ДЕ)”, – розповів один з власників компанії та керівник дослідно-технологічної частини Дмитро Стадник.

  Його слова підтвердив Олександр Гребеник, додавши: Тому випробуємо зараз колесо, яке може витримувати дуже значні навантаження.

  Важливим елементом колеса, яке розроблено Спрут арсенал, є розбірний диск. Він в рази полегшує заміну покришки, а за потреби встановлення RunFlat.

  БТР-4 з новими колесами та системою система RunFlat під час випробувань на полігоні у 2018 році / Фото: Техніка Війни

  Нещодавно, випробування нового колеса відбулися на Яворівщині. Система дозволяє на спущених колесах подолати 40-50 км.

  Під час таких випробувань перевірялися можливості виробу на різних видах місцевості, після отримання пошкоджень. Так на полігоні відпрацювали влучання зі снайперської гвинтівки у кожне з 8 коліс. Навіть після цього машина не роззулася, а резина не загорілася, долаючи значні дистанції.

  Переваги й недоліки системи RunFlat / Фото: Техніка Війни

  “Колеса були прострілені калібром 7,62. В трьох місцях кожне колесо. І це не завадило експлуатації цього Ранфлету . Стосовно більших калібрів будуть наступні випробування”, – відзначив Дмитро Стадник.

  “Ми робили простріл всіх коліс і рух машини на повністю спущених шинах при швидкості 40 км/год, і проїхали більше 40 кілометрів. Машина не втрачає рухомості”, – підтвердив Олександр Гребеник.

  БТР-4 з новими колесами та системою система RunFlat під час випробувань на полігоні у 2018 році / Фото: Техніка Війни

  Після випробувань й усунення недоліків нова вітчизняна система має бути допущена до експлуатації у ЗСУ. Також буде проводитись підконтрольна експлуатація машин з такими колесами.

  Варто зазначити, що виробником вже опановано 16 та 20 радіус живучих коліс, а зараз в роботі 21 – для армійських вантажівок. Паралельно покращуються матеріали виробів та йде боротьба із вагою диску.

  Нагадаємо, система RunFlat розроблена для цивільних та військових машин. В разі пошкодження шин вона дозволяє виходити з-під обстрілу долаючи 50-80 км. Була створена компанією Hutchinson і з 1926 року впроваджується на військовий ринок.

  Ця система вже давно застосовується провідними арміями світу, але до 2014 року була практично невідома в Україні. Першими машинами з RunFlat у ЗСУ стали КрАЗ Cougar та Spartan. Також вона використовується у британських ББМ Saxon. Крім того, всі нові бронемашини, що були створені останніми роками на приватних підприємствах України теж оснащені цією системою.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині України.

  Благодійники подарували ЗСУ броньований позашляховик (фото)

  Підприємці-благодійники з Черкащини, які представляють компанію LNZ Group, передали українській армії броньований позашляховик.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів гривень і перелік проєктів, на...

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.Передає Національний Промисловий...

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості...

  Зараз читають

  Пошуково-рятувальна служба відремонтує адміністративну будівлю в Бердянську

  Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» реконструює будівлю Морського рятувального підцентру КП “МПРС” у місті Бердянськ Запорізької області.

  Львів може приєднатися до проєкту приміського залізничного сполучення City Express

  До проєкту приміського сполучення City-Express, запуск якого запланований на першому етапі в Києві, Харкові та Дніпрі, може...

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий...