9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 14 Червня, 2021

БТР-3 та БМ “Оплот” взяли участь в параді на честь Дня Королівської армії Таїланду (відео)

 • Сьогодні, 18 січня 2020 року, на одній з тайських військових баз відбувся військовий парад на честь Дня Королівської армії Таїланду.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Масштабний захід проходив на військовій базі в провінції Сарабурі, приблизно в 100 км на північ від Бангкока, і включав показ різноманітної військової техніки (літаки, гелікоптери, артилерійські системи, РСЗВ, танки, БТР, тощо), що стоїть на озброєнні цієї країни.

  Загалом в параді взяли участь 6 812 військових та поліцейських з 39 підрозділів країні, включаючи окремі зразки наземної техніки та авіації Королівської армії Таїланду, Королівського флоту Таїланду та Військово-повітряних сил Королівства Таїланд.

  Наголошується, що це перший подібний військовий парад, в якому взяв участь правлячий тайський король Маха Вачхіралонгкон (зійшов на трон у 2016 році). Аналогічний захід проводив його батько, колишній король Пуміпон Адульядет Великий (Раама ІХ), який спостерігав аналогічний масштабний марш армії перед палацом Бангкока в 1996 році, відзначаючи 50-річчя свого правління.

  БТР-3Е1 Королівських сухопутних військ Таїланду на військовому параді на честь Дня Королівської армії Таїланду

  Серед численних зразків техніки, що стоїть на озброєнні тайської армії, були представлені й машини розроблені та виготовлені на українських підприємствах. Зокрема на параді взяли участь придбані в Україні БТР-3Е1 (12 машин від сухопутної армії та 6 машин від корпусу морської піхоти) та танки БМ «Оплот-Т» (8 машин).

  БТР-3Е1 Королівського корпусу морської піхоти Таїланду на військовому параді на честь Дня Королівської армії Таїланду

  Нагадаємо, що саме Таїланд є найбільшим імпортером сучасної української бронетехніки та найбільшим експлуатантом БТР-3 та танків БМ «Оплот».

  ОБТ БМ «Оплот-Т» на військовому параді на честь Дня Королівської армії Таїланду

  Так, починаючи з 2007 року, в цю країну за декількома контрактами було поставлено близько 200 бронемашин на базі БТР-3 (лінійні – БТР-3Е1, командирські – БТР-3К, санітарні – БТР-3С, мінометні – БТР-3М1/2, ремонтно-евакуаційні – БТР-ЗБР та протитанкові БТР-3РК – прим. ДЕ) виробництва ДП «Київський бронетанковий завод». Також Таїланд закупив 49 сучасних бойових танків БМ «Оплот-Т» та ремонтні машини на їх базі (БРЕМ «Атлет»), виготовлені на ДП «Завод імені В. О. Малишева».

  Варто відзначити, що попри успіхи минулих років та багаторічну співпрацю з тайськими військовими, новому керівництву ДК «Укроборонпром» та спецекспортерам є про що турбуватися. Армія Таїланду продовжує масштабну заміну застарілих зразків бронетехніки, однак за останні роки ці закупівлі проводили з іншими постачальниками.

  Зокрема на заміну старих танків M41 Walker Bulldog (понад 200 одиниць яких спочатку планували замінити українськими «Оплотами») були придбані 50 танків VT-4 (були присутні на параді в кількості 8 одиниць) у китайської корпорації Norinco (2017-2019 роки). Таким чином майже половина парку M41 вже замінена й не ясно, яку з конкуруючих моделей оберуть тайці, щоб замінити інші машини.

  Хоч наразі, БТР-3 зостаються найбільш поширеними сучасними бронетранспортерами в Королівській армії Таїланду, за останні роки було укладено одразу кілька контрактів з іншими країнами на постачання нових бронемашин аналогічного типу.

  Так, у 2017 році був укладений договір все с тою ж китайською Norinco на постачання бронемашин VN-1 8х8 (загалом замовлено дві партії – 34 та 48 одиниць), частина яких вже доставлено.

  Крім того, Таїланд став першим іноземним одержувачем американських бронемашин Stryker. Згідно з інформацією з місцевих джерел, Таїланд в рамках міжурядової угоди з США по лінії американської програми міжурядових іноземних військових продажів Foreign Military Sales (FMS) повинен отримати сумарно 120 бронетранспортерів Stryker з наявності армії США. Перші М1126 Stryker ICV були доставлені замовнику всередині минулого року (на військовому параді було 8 таких машин – прим. ДЕ).


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться в Сербію по річці Дунай.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною карткою міста. Одним зі знакових...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох місяців.Передає Національний...

  Зараз читають

  Представлено дослідження про використання золошлакових матеріалів у дорожньому будівництві

  На платформі Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації в рамках круглого столу, присвяченого використанню золошлакових...

  Учені-онкологи Академії наук створили підґрунтя для новітньої протипухлинної терапії

  В Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України створено молекулярну систему для доставлення...

  Успішно завершено третій етап випробувань реактивних снарядів “Тайфун-1” (відео)

  Чергові випробувальні пуски українських реактивних снарядів "Тайфун-1" калібру 122-мм відбулись 26 травня 2021 року на полігоні "Широкий...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст"...