9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Листопада, 2021

БТР-3 та БМ “Оплот” взяли участь в параді на честь Дня Королівської армії Таїланду (відео)

Сьогодні, 18 січня 2020 року, на одній з тайських військових баз відбувся військовий парад на честь Дня Королівської армії Таїланду.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Масштабний захід проходив на військовій базі в провінції Сарабурі, приблизно в 100 км на північ від Бангкока, і включав показ різноманітної військової техніки (літаки, гелікоптери, артилерійські системи, РСЗВ, танки, БТР, тощо), що стоїть на озброєнні цієї країни.

Загалом в параді взяли участь 6 812 військових та поліцейських з 39 підрозділів країні, включаючи окремі зразки наземної техніки та авіації Королівської армії Таїланду, Королівського флоту Таїланду та Військово-повітряних сил Королівства Таїланд.

Наголошується, що це перший подібний військовий парад, в якому взяв участь правлячий тайський король Маха Вачхіралонгкон (зійшов на трон у 2016 році). Аналогічний захід проводив його батько, колишній король Пуміпон Адульядет Великий (Раама ІХ), який спостерігав аналогічний масштабний марш армії перед палацом Бангкока в 1996 році, відзначаючи 50-річчя свого правління.

blank
БТР-3Е1 Королівських сухопутних військ Таїланду на військовому параді на честь Дня Королівської армії Таїланду

Серед численних зразків техніки, що стоїть на озброєнні тайської армії, були представлені й машини розроблені та виготовлені на українських підприємствах. Зокрема на параді взяли участь придбані в Україні БТР-3Е1 (12 машин від сухопутної армії та 6 машин від корпусу морської піхоти) та танки БМ «Оплот-Т» (8 машин).

blank
БТР-3Е1 Королівського корпусу морської піхоти Таїланду на військовому параді на честь Дня Королівської армії Таїланду

Нагадаємо, що саме Таїланд є найбільшим імпортером сучасної української бронетехніки та найбільшим експлуатантом БТР-3 та танків БМ «Оплот».

blank
ОБТ БМ «Оплот-Т» на військовому параді на честь Дня Королівської армії Таїланду

Так, починаючи з 2007 року, в цю країну за декількома контрактами було поставлено близько 200 бронемашин на базі БТР-3 (лінійні – БТР-3Е1, командирські – БТР-3К, санітарні – БТР-3С, мінометні – БТР-3М1/2, ремонтно-евакуаційні – БТР-ЗБР та протитанкові БТР-3РК – прим. ДЕ) виробництва ДП «Київський бронетанковий завод». Також Таїланд закупив 49 сучасних бойових танків БМ «Оплот-Т» та ремонтні машини на їх базі (БРЕМ «Атлет»), виготовлені на ДП «Завод імені В. О. Малишева».

Варто відзначити, що попри успіхи минулих років та багаторічну співпрацю з тайськими військовими, новому керівництву ДК «Укроборонпром» та спецекспортерам є про що турбуватися. Армія Таїланду продовжує масштабну заміну застарілих зразків бронетехніки, однак за останні роки ці закупівлі проводили з іншими постачальниками.

Зокрема на заміну старих танків M41 Walker Bulldog (понад 200 одиниць яких спочатку планували замінити українськими «Оплотами») були придбані 50 танків VT-4 (були присутні на параді в кількості 8 одиниць) у китайської корпорації Norinco (2017-2019 роки). Таким чином майже половина парку M41 вже замінена й не ясно, яку з конкуруючих моделей оберуть тайці, щоб замінити інші машини.

Хоч наразі, БТР-3 зостаються найбільш поширеними сучасними бронетранспортерами в Королівській армії Таїланду, за останні роки було укладено одразу кілька контрактів з іншими країнами на постачання нових бронемашин аналогічного типу.

Так, у 2017 році був укладений договір все с тою ж китайською Norinco на постачання бронемашин VN-1 8х8 (загалом замовлено дві партії – 34 та 48 одиниць), частина яких вже доставлено.

Крім того, Таїланд став першим іноземним одержувачем американських бронемашин Stryker. Згідно з інформацією з місцевих джерел, Таїланд в рамках міжурядової угоди з США по лінії американської програми міжурядових іноземних військових продажів Foreign Military Sales (FMS) повинен отримати сумарно 120 бронетранспортерів Stryker з наявності армії США. Перші М1126 Stryker ICV були доставлені замовнику всередині минулого року (на військовому параді було 8 таких машин – прим. ДЕ).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають