9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Бронемашини Козак-2М та «Отаман» від «Практики» та БТР Дозор-Б представили іноземному замовнику

 • Іноземний замовник з Південно-Східної Азії ознайомився з колісною бронетехнікою українського виробництва типу «Козак-2М», «Дозор-Б» та БТР «Отаман».

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Демонстрація відбулась на одному з полігонів Київщини, для чого було показано різні тактичні можливості колісних бронемашин від вітчизняних виробників.

  Ініціював та організовував заходи державний спецекспортер «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», та відповідає саме за ринок Південно-Східної Азії.

  Бронемашини тестувались на такі критерії, як прохідність, маневреність, надійність та низку інших показників.

  Всі машини показали достойний результат, тому потенційний інозамовник висловив зацікавленість у цих бронемашинах.

  Тактична броньована колісна машина «Дозор-Б» та броньована бойова колісна машина «Козак-2М1» пройшли цикл державних випробувань та знаходяться на озброєнні Збройних Сил України.

  Бронетранспортер «Дозор-Б» Фото: ДП «Львівський бронетанковий завод»

  «Дозор-Б» розроблений Харківським конструкторським бюро ім. Морозова та серією у 10 одиниць було поставлено до ЗСУ у 2016-у році, тоді їх виробництво було організовано на потужностях Львівського бронетанкового заводу. В липні 2020 року стало відомо, що його було прийнято на озброєння Збройних Сил України.

  Силова установка «Дозор-Б» – чотирьохтактний чотирьохциліндровий дизельний двигун з турбонаддувом DEUTZ BF 4M1013FC потужністю 190 к.с.. Бронезахист машини – від 7,62-мм бронебійних куль з відстані 30 метрів та уламків 150-мм уламково-фугасного снаряда, підірваного на відстані 50 метрів.

  «Козак-2М1» під час державних випробувань

  «Козак-2М1» розробила приватна компанія «Практика» на основі рішення Міністерства оборони України «На відкриття дослідно-конструкторської роботи на розробку спеціалізованого броньованого автомобіля для потреб Збройних Сил України, шифр «Козак-2М». У липні 2019-го року «Козак-2М1» завершив проходження державних випробувань та у квітні 2020 року стало відомо, що його прийнято на озброєння Збройних Сил України, також була інформація про державне оборонне замовлення цих бойових машин для ЗСУ.

  Бронекорпус «Козак-2М1» відповідає балістичному рівню захисту ПЗСА-5, силова установка: 5,9-літровий турбодизель IVECO, потужністю 280 к.с. і максимальним обертовим моментом 950 Нм.

  БТР Отаман-3 від НВО Практика. Фото: mil.in.ua

  Бронетранспортер «Отаман» розробила приватна компанія «Практика». Концепт бронетранспортера було вперше продемонстровано на «Зброя та Безпека – 2016». Проте повноцінна розробка стартувала за два роки – у 2018-у і вже до кінця 2019-го дослідний зразок був готовий до заводських випробувань, після чого очікувалось рішення Міністерства оборони України на початок його державних випробувань.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Києві представили бронеавтомобілі «Новатор» з ударним БПЛА та бойовим модулем (фото)

  Компанія «Українська бронетехніка» продемонструвала на виставці «Зброя та безпека - 2021» дві нові версії спеціального броньованого авто...

  Представлено дизайн нового зенітно-ракетного комплексу від КБ «ЛУЧ»

  Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека - 2021» представило макет зенітно-ракетного комплексу середньої дальності, над яким...

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового...

  Київ розпочав реалізовувати програму зі зниження швидкості руху в житлових зонах до 30 км/год

  У Києві на вул. Лютеранській встановили перший в місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год,...

  Як «Електронмаш» виготовляє нові трамваї для Львова (фото)

  На заводі «Електронмаш» розпочали виробництво десяти трамваїв для Львова. Вони будуть більш екологічними та матимуть кращий дизайн.

  Розробку нового позашляховика для української армії продовжать п’ять приватних компаній

  Дослідно-конструкторські роботи за темою легкового автомобіля підвищеної прохідності для Збройних сил України погодилися продовжити п’ять приватних компаній.