9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 26 Лютого, 2021

Бойова система управління тактичної ланки “Кропива” на службі армії та Нацгвардії (фото)

 • Новітня система “Кропива”, розроблена фахівцями приватного КБ “Логіка”, вже не один рік успішно використовується українськими бійцями на Донбасі.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Українське військо дедалі все більше відходить від старих радянських методів управління та опановує новітні розробки. Вже зараз у Збройних силах відпрацьовується використання сучасних автоматизованих систем управління підрозділами (АСУ) котрі згодом будуть зв’язані в загальновійськову Єдину автоматизовану систему управління Збройних Сил (ЄАСУ ЗСУ).

  Однією з подібних систем є бойова система управління тактичної ланки “Кропива”, яка була випробувана в реальних бойових умовах та призначена для автоматизації окремих задач управління на рівні батальйон, рота, взвод та окрема одиниця техніки.

  Розробка ТОВ “Конструкторське бюро “Логіка”, що входить до “Ліги оборонних підприємств України”, може використовуватись різними підрозділами Сухопутних військ ЗСУ (артилерія, бронетехніка, піхотні або розвідувальні підрозділи тощо).

  “Кропива” допомагає об’єднувати засоби розвідки, управління та вогневого ураження різних підрозділів ЗСУ в єдине інформаційне поле. За класифікацію НАТО ця система належить до типу С2 (command and control).

  Варто додати, що розробка та інтеграція цього вітчизняного проєкту почалася ще у далекому 2014 році. За цей час Збройні сили отримали понад 10 тисяч планшетів з інстальованими примірниками програми. У 2017 році “Кропива” також отримала офіційний допуск до експлуатації в підрозділах Національної гвардії України.

  Для покращення використання системи бійцями, представниками КБ “Логіка” налагоджено службу технічної підтримки, яка постійно вдосконалює програму. Крім того, у 2018 році українське підприємство безоплатно передали до ЗСУ свою розробку з усіма вихідними кодами та ліцензією.

  Система “Кропива” забезпечує:

  • доступ до електронної карти місцевості з відображенням власної позиції за GPS;
  • обмін даними з іншими абонентами системи. Дані в загальному випадку включають позиції союзних підрозділів, координати виявлених цілей та короткі текстові повідомлення;
  • рішення окремих розрахункових завдань, таких як розрахунок маршу, зони вогневого ураження або артилерійських поправок;
  • забезпечення взаємодії та передачі даних з засобів розвідки — БПЛА, радарними та звукометричними комплексами — в автоматичному режимі.

  Відзначається, що використання української бойової системи дозволяє скоротити час розгортання артилерійської батареї фактично вп’ятеро, час на ураження незапланованої цілі скорочується майже втричі, а час на відкриття контрбатарейного вогню в десять разів.

  Для роботи з бойовою системою необхідно лише знати координати цілі та місцеперебування своєї артилерійської батареї та метеоумови. Ці дані вводяться у планшет з “Кропивою” й далі напрям стрільби та відстань до цілі обчислюється в автоматичному режимі.

  Система є досить простою для освоєння й може бути встановлена на будь-який планшет чи смартфон. Після встановлення необхідного програмного забезпечення користувач зможе побачити карту місцевості зі своїм положенням на ній.

  “Кропива” також дозволяє користуватися даними з далекомірів, приладів снайперських комплексів, метеостанцій або безпілотників й забезпечує інтеграцію та обмін даними з радіостанціями або іншими користувачами системи.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські конструктори показали гібридну гусеничну бронеплатформу “Шторм” на виставці в Дубаї

  Команда українського конструктора бронетехніки Олександра Кузнєцова представила на виставці в Об’єднаних Арабських Еміратах IDEX-2021 свою розробку “Шторм”....

  В “Укрзалізниці” розповіли про проєкт приміських поїздів City Express

  Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в ході Всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура" в загальних рисах поділився баченням розвитку проєкту приміських поїздів...

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним силам партію танків Т-72АМТ

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому» модернізувало бойову техніку в рамках...

  У Києві створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій

  На географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій.Повідомляє...

  Ефіопія відкрила ринок столових яєць для України

  Компетентні органи України та Ефіопії погодили сертифікат здоров'я на експорт столових яєць, що дозволить українським виробникам експортувати цю продукцію до Ефіопії. 

  Латвія передала українській армії партію санітарних авто

  Літак Повітряних сил ЗСУ доставив у аеропорт Бориспіль партію спеціальних медичних автомобілів з Латвії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та модернізації дніпровських шлюзів.

  Українські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

  Одеські медики з Інституту очних хвороб та тканинної терапії імені Філатова провели унікальну операцію з видалення великої пухлини ока методом електрозварювання. Цей...

  Зараз читають

  Hyundai готова до локалізації виробництва швидкісних поїздів в Україні

  Південнокорейський виробник залізничної техніки та інфраструктури Hyundai Corporation оголосив про умови, на яких має намір продовжити співпрацю...

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та...

  Безпілотник «Сокіл-300» від КБ “ЛУЧ” дебютував на IDEX 2021

  Вітчизняний ударний безпілотний літальний апарат «Сокіл-300» дебютував на міжнародній виставці озброєнь IDEX 2021 у Дубаї в Об’єднаних...

  Будівництво корвету для ВМС України профінансують на 3,8 мільярда гривень

  Цьогоріч будівництво одного корвету для Військово-Морських Сил України Міноборони профінансує на 3,8 мільярда гривень.