9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

БМП з українським бойовим модулем може бути замовлена ОАЕ

Бойова машина піхоти Wahash компанії Calidus може виготовлятись за участі України в інтересах Об’єднаних Арабських Еміратів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Об’єднані Арабські Емірати могли замовити партію бойових машин піхоти Wahash з колісною формулою 8×8 розробки та виробництва місцевої компанії Calidus.

За даними Jane’s, на це може вказувати дозвіл на експорт, що видано у Фінляндії. Зокрема, офіційна документація свідчить, що під час засідання 12 березня ц.р. уряд Фінляндії надав ліцензії компаніям Sisu Axles та Katsa ліцензії на експорт мостів та передач, які Calidus міг би використовувати у власній продукції. За оцінками Jane’s, Wahash – це єдиний сухопутний транспортний засіб, який рекламує компанія Calidus.

blank
Вперше БМП Wahash з бойовим модулем БМ-3М “Штурм-М” представили в лютому 2019 року на міжнародній оборонній виставці IDEX-2019 у місті Абу-Дабі , ОАЕ / Фото: Сергій Згурець

За даними ресурсу, обидві фінські компанії виготовляють аналогічні запчастини для БМП Patria AMV 8×8, 40 з яких були поставлені в ОАЕ у 2016 році для використання місцевими військовими до того часу, поки не буде розроблено аналог подібної машини місцевими розробниками.

Вперше БМП Wahash з бойовим модулем БМ-3М “Штурм-М” українського виробництва представили в лютому 2019 року на міжнародній оборонній виставці IDEX-2019 у місті Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати). Тоді ЗМІ повідомляли, що БМП Wahash з’явився, як результат співпраці компанії Calidus з підприємствами ДК “Укроборонпром”.

blank
БМП Wahash на виставці IDEX-2019/ Фото: Сергій Згурець

18 лютого 2019 Державна компанія “Укрспецекспорт”, що входить до складу ДК “Укроборонпром” та компанія Calidus підписали Меморандум про співробітництво, закріпивши домовленості щодо подальшої співпраці.

Зокрема, на той час планувалось організувати спільне виробництво БТР Wahash з БМ “Штурм” та його просування на ринку ОАЕ та інших країн, можливо навіть України. Окрім того, сторони планували розширення співпраці у втіленні програм модернізації бронетанкової та автомобільної техніки, озброєння, а також виготовлення нових зразків озброєння та військової техніки.

blank
18 лютого 2019 Державна компанія “Укрспецекспорт”, що входить до складу ДК “Укроборонпром” та компанія Calidus підписали Меморандум про співробітництво, закріпивши домовленості щодо подальшої співпраці / Фото: Валерій Рябих

Цікавим є той факт, що на стенді компанії Calidus на виставці IDEX-2019 були представлені і інші продукти розробки та виробництва українських компаній, зокрема, автомат “Малюк” від компанії “ІнтерПроІнвест” з Києва та бойова роботизована платформа Fahd UGV з автоматичною туреллю «Шабля», львівської компанії Roboneers.

Колісна БМП Wahash на шосе здатна розвинути швидкість до 130 км/год. Максимальна швидкість на воді обмежується 10 км/год. Запас ходу по суші з використанням палива з трьох баків складає 750 км.Представлена на виставці IDEX-2019 БМП Wahash мала на озброєнні бойовий модуль БМ-3М “Штурм-М”, розроблений конструкторським бюро ім. О. О. Морозова.

БМ-3М “Штурм-М” – це сучасний одномісний бойовий модуль зі стабілізацією блоку озброєння у двох площинах (стабілізацію забезпечує сучасний цифровий стабілізатор високої точності СВУ-504С з використанням твердотільних гіроскопів). Він є одним з найкомпактніших і разом з тим найпотужніших серед існуючих модулів даного класу.

blank
Колісна БМП Wahash здатна розвинути швидкість до 130 км/год на шосе та 10 км/год на воді / Фото: Сергій Згурець

Для посилення вогневої потужності на нього встановлено 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1 (з боєкомплектом 350 пострілів). Крім того, на бойовому модулі додатково розташовано дві пускові установки для протитанкових керованих ракет “Бар’єр”, а також 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 та спарений кулемет КТ-7,62 мм (з боєкомплектом 2000 набоїв).

Бойовий модуль також містить телевізійні засоби прицілювання та тепловізійні прилади для забезпечення можливості вести вогонь уночі. А система панорамного огляду дозволяє членам екіпажу тримати в полі зору місцевість під розгорнутим кутом – майже 360 градусів.

blank
На БМП Wahash, що була представлен на виставці IDEX-2019 було встановлено український бойовий модуль БМ-3М “Штурм-М” / Фото: Сергій Згурець/ Фото: Сергій Згурець

В модуль встановлено комп’ютерну систему керування вогнем “Каштан” від НПП “АТ-система”, яка відповідає стандартам НАТО і дозволяє вести спостереження за ціллю (1800-8000 м. вдень і 600-2000 м. вночі) з автоматичним розпізнанням мішені типу БМП. Також у “Штурма” присутній сучасний бортовий комп’ютер, завдяки якому бійці можуть побачити всі необхідні для стрільби дані на одному екрані.

blank
Бойова машина піхоти Wahash / Фото: Calidus

Озброєння модуля забезпечує ураження броньованої техніки, живої сили і вертольотів противника.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають