9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

БМП-1ТС з українським модулем “Спис” використовується бійцями 5-ї штурмової бригади (відео)

Бійці 5-ї Окремої штурмової бригади використовують українську модернізацію БМП-1 – БМП-1ТС.

Відео з навчань із використанням цих машин опублікувала пресслужба бригади, повідомляє Промисловий Портал.

Особливістю цієї модернізації є встановлення вітчизняного бойового модуля “Спис”.

На відео можна побачити всього три такі бойові машини піхоті, але навчання показано тільки на одній.

БМП-1ТС – модернізація радянської бойової машини піхоти БМП-1 від української компанії “Техімпекс”. Як вказувалося вище, її особливістю є встановлення сучасного українського бойового модуля, особливістю якого є сучасна система управління вогнем.

blank
БМП-1ТС з бойовим модулем “Спис” на озброєнні 5 ОШБР. Кадр з відео про навчання від пресслужби бригади

У СУВ “Синтез” впроваджено автоматизоване захоплення та утримання цілей. Ця функція спільно з надійним та плавним функціонуванням стабілізатора значно підвищила ефективність стрільби як на місці, так і в русі, включаючи маневри над водними перешкодами. Під час ключових випробувань БМП-1ТС усі випробування зброї були успішно пройдені, включаючи стрільбу з протитанкового ракетного комплексу (ПТРК) в русі.

blank
Інтерфейс СУВ бойового модуля “Спис”. Фото: Defence Express

На відміну від радянської БМП-1, чия башта оснащена 73-мм гладкоствольною гарматою 2А28 “Гром” спареним 7,62-мм кулеметом ККТ та ПКТР 9М14М “Малютка”, БМ “Спис-Синтез”, має набагато більший та сучасніший список озброєння.

Бойовий модуль "Спис"

Мова йде про 30-мм основну автоматичну гармату ЗТМ-1, кулемет 7,62 мм, автоматичний 30-мм гранатомет КБА-117 (АГС-17) та дві пускові установки сучасних ПТРК “Бар’єр” від ДККБ “ЛУЧ”, котрі, на відміну від застарілих комплексів 9К11, здатні уразити будь-який зразок сучасної бронетехніки й на значно більшій дистанції.

Також цікавою особливістю БМ “Спис” є заряджання зсередини, а не ззовні, як у інших модулів.

За інформацією Defense Express до повномасштабного вторгнення у ЗСУ було не більше десятка БМП-1ТС. Вони вже світилися весною-літом 2022 року, а у відкритих джерелах є інформація про одну втрачену таку машину.

Останні новини:

Зараз читають