9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Більшість кораблів ВМС України перейшли на новітні системи зв’язку

Станом на кінець 2017 року у ВМС на більшості кораблів упроваджено новітні системи зв’язку

Сьогодні радіостанціями Harris різних типів повністю забезпечено поки що один береговий батальйон, однак у недалекій перспективі планують перевести на сучасні зразки зв’язку всі військові підрозділи морської піхоти.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Народну Армію

Сьогодні весь зв’язок працює в автоматичному режимі. Ми маємо власні захищені сервіси для обміну повідомленнями, електронною поштою, для відображення інформації. У режимі реального часу на електронній мапі ми можемо відстежувати всі пересування наших кораблів: сучасні радіостанції дають нам таку можливість. Ба, навіть усі наші переговори, обмін даними мають високий рівень криптографічного захисту. Ми захищені не тільки від прослуховування, а й від радіопригнічення. — розповів начальник зв’язку ВМС — заступник начальника штабу зі зв’язку та інформатизації командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Вадим Кутигін

Так, малі броньовані артилерійські катери проекту 58155 оснащено короткохвильовими та ультракороткохвильовими системами типу Harris. Вони є повністю автоматизованими та мають усі необхідні види зв’язку для забезпечення управління корабельними групами ВМС.

З радіостанціями Harris військові моряки працюють уже давно. Напередодні участі фрегата «Гетьман Сагайдачний» в операціях «Океанський щит» й «Аталанта» на корабель установили сучасні засоби зв’язку. За нинішнього фінансування й допомоги США можливості щодо переходу на сучасні системи зв’язку зросли. Сьогодні ними озброєно всі бойові одиниці українського флоту.

нині створюється система, яка об’єднає всі наявні сервіси доступу, обміну інформацією та висвітлення обстановки, що дасть змогу в режимі реального часу відстежувати всі потоки інформації та оперативно реагувати на них, — додав капітан 1 рангу Вадим Кутигін.

Попри це, однією з головних проблем залищається нестача кадрів — фахівців зв’язку різного рівня, програмістів, радистів. Тому двері для таких спеціалістів в українському військовому флоті завжди відчинено.

Останні новини:

Зараз читають