9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 26 Лютого, 2021

Асоціація виробників озброєння передала уряду законопроекти щодо лібералізації військового експорту

 • Асоціація виробників озброєння та військової техніки України передала представникам Міністерства економічного розвитку та торгівлі пакет законопроектів щодо лібералізації умов військового експорту для оборонних підприємств.

  Законопроекти були передані в ході круглого столу «Як Україні увійти в ТОП-5 світових експортерів озброєння», який відбувся 27 липня, в Києві.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу асоціації.

  В роботі круглого столу взяли участь президент Асоціації виробників озброєння та військової техніки України Вадим Кодачигов, заступник директора Департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Веніамін Філатов, начальник вiддiлу стратегiчного планування в секторі оборони та безпеки Мiністерства економічного розвитку Ольга Кушнір, заступник директора компанії «Аеротехніка МЛТ», генерал-лейтенант Дмитро Уманець, директор компанії «Укрспецсістемс» Юрій Кіскін, співголова правління Асоціації «Українська оборонна та безпекова промисловість» Євген Рокитський.

  Перший законопроект передбачає внесення змін до Закону про зовнішньоекономічну діяльність, які стосуються надання виробникам озброєння права самостійного здійснювати експорт власної продукції та імпорт для потреб виробництва без посередництва. Другий законопроект – правки до закону про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового та подвійного призначення. Правки стосуються автоматизації та підвищення ефективності роботи служби експортного контролю.

  «Якщо країна може щось виробляти, але не може всередині країни все це спожити, тоді необхідна максимальна лібералізація експорту», – наголосив в ході круглого столу президент Асоціації виробників озброєння та військової техніки України Вадим Кодачигов.

  За його словами, внутрішній ринок, який формується Державним оборонним замовленням, не може повністю завантажити виробничі можливості оборонних підприємств. В 2017 році на розробку та закупівлю нових видів озброєння державою було виділено близько 300 млн дол. Для порівняння – це десять винищувачів або декілька десятків танків.

  При цьому, станом на 2016 рік обсяг виконаних Україною експортних контрактів, за даними з відкритих джерел, становить 528 млн дол. Реальні можливості підприємств оборонно-промислового комплексу України дозволяють збільшити щорічний експорт зброї до 2-2,5 млрд дол. та вивести Україну в топ-5 світових експортерів продукції військового призначення.

  При цьому, вихід на зовнішні ринки для приватних оборонних підприємств фактично закритий. Всі зовнішні контракти з продажу озброєнь повинні проходити через державних спецекспортерів, які входять до складу «Укроборонпрому». Ці підприємства закладають в контракти певний відсоток комісії за посередництво, що значно підвищує ціну продукції і робить її неконкурентною на міжнародному ринку.

  «У нас є спецекспортери, через які навіть приватні підприємства зобов’язані здійснювати експорт та імпорт оборонної продукції. Держава повинна зняти цю монополію і виконувати лише контролюючу функцію, а не бути посередником», – додав Кодачигов.

  Представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі додали, що питання експорту зброї дуже чутливе та потребує детально опрацювання всіма сторонами.

  «Міністерство економічного розвитку та торгівлі України відкрите для співпраці», – підкреслила Ольга Кушнір, начальник вiддiлу стратегiчного планування в секторі оборони та безпеки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

  Євген Рокитський, співголова правління Асоціації «Українська оборонна та безпекова промисловість», підкреслив, що Україна конкурує по собівартості озброєння з країнами Балтії, Румунією, Болгарією, Польщею та Індією, тому існує необхідність зміцнення експортного потенціалу.

  Юрій Кіскін, директор компанії «Укрспецсістемс» звернув увагу на те, що інформація про всі необхідні документи для отримання дозволу на вихід українських приватних компаній-виробників озброєння на зовнішній ринок є дуже обмеженою та потребує багатьох уточнень.

  За результатами круглого столу сторони домовились продовжити співпрацю в реформуванні цього напряму та формуванні однакових, конкурентних умов виходу на міжнародний ринок для всіх оборонних підприємств України.

  Проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»: відкрити у docs.google.com

  Пояснювальна записка: відкрити у docs.google.com

  Проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання»: відкрити у docs.google.com

  Пояснювальна записка: відкрити у docs.google.com

  Довідка: Асоціація виробників озброєння і військової техніки України об’єднує провідні приватні підприємства оборонно-промислового комплексу України. Створена в березні 2017 року для реформування законодавства в сфері регулювання українського ОПК, спрощення механізмів експортного контролю для приватних оборонних підприємств, а також створення конкурентних умов на українському ринку озброєнь.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Майбутні катери типу Island для ВМС України отримали власні імена

  Патрульні катери типу Island, які будуть передані Військово-морським силам України урядом США, отримали власні імена.

  Укравтодор запропонував Києву добудувати Подільський міст

  Державна служба автомобільних доріг (Укравтодор) офіційно звернулася до голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з пропозицією взяти на баланс недобудований Подільський...

  «Українська бронетехніка» виготовила чергову партію бронеавто «Новатор» для Нацгвардії

  Сьогодні, 26 лютого, Національній гвардії України передано партію спеціалізованих броньованих автомобілів «Новатор», виготовлених КВП «Українська бронетехніка» в рамках державного контракту.

  Під Києвом офіційно відкрили один з найбільших в Європі заводів з виробництва керамічної плитки (фото)

  Група компаній "Епіцентр К" відкрила на Київщині новий завод з виробництва керамічної плитки та керамограніту Epicentr Ceramic Corporation.

  В рамках реконструкції траси Київ-Одеса приберуть всі наземні переходи та лівоповоротні розвороти

  Проєкт реконструкції дороги міжнародного значення М-05, який фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком, передбачає заміну на трасі Київ-Одеса,...

  На зберігання та утилізацію боєприпасів Збройні сили витратять 2,5 мільярди гривень

  На утримання 134 арсеналів, їх охорону та оборону, а також на утилізацію 2 279 тонн непридатних боєприпасів та протипіхотних мін цього року...

  Stadler вивчає можливість локалізації виробництва поїздів на Київському електровагоноремонтному заводі

  Представники швейцарської компанії Stadler Rail AG, яка спеціалізується на виробництві залізничного рухомого складу, в рамках робочого візиту у вівторок, 23 лютого, відвідали...

  У Києві на станції метро “Лук’янівська” розпочали капітальний ремонт ескалаторів

  У Києві, на станції метро "Лук'янівська", з 23 лютого почався капітальний ремонт чотирьох ескалаторів, який триватиме до січня 2022 року.

  Зараз читають

  У Дніпрі під землею виявили старовинні мости XIX століття

  У Дніпрі, згідно з інформацією археологів, під міськими проспектами збереглися старовинні мости XIX століття.

  Росіяни намагалися вкрасти секретні документи з розробки броні танку БМ «Оплот»

  Контррозвідка СБУ 21 лютого затримала у Харкові агента російської воєнної розвідки, який мав викрасти технічну документацію щодо...

  На модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний» виділять 436 мільйонів гривень

  Цьогоріч на модернізацію флагмана Військово-морських сил ЗС України фрегату «Гетьман Сагайдачний» виділять 436 мільйонів гривень.

  Новий український авіадвигун Д-436-148ФМ сертифікують за два роки

  За найближчі два роки в області авіадвигунобудування ДП "Івченко-Прогрес" планує сертифікувати двигун Д-436-148ФМ для літака Ан-178, а...