9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 16 Вересня, 2021

Асоціація виробників озброєння передала уряду законопроекти щодо лібералізації військового експорту

 • Асоціація виробників озброєння та військової техніки України передала представникам Міністерства економічного розвитку та торгівлі пакет законопроектів щодо лібералізації умов військового експорту для оборонних підприємств.

  Законопроекти були передані в ході круглого столу «Як Україні увійти в ТОП-5 світових експортерів озброєння», який відбувся 27 липня, в Києві.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу асоціації.

  В роботі круглого столу взяли участь президент Асоціації виробників озброєння та військової техніки України Вадим Кодачигов, заступник директора Департаменту стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Веніамін Філатов, начальник вiддiлу стратегiчного планування в секторі оборони та безпеки Мiністерства економічного розвитку Ольга Кушнір, заступник директора компанії «Аеротехніка МЛТ», генерал-лейтенант Дмитро Уманець, директор компанії «Укрспецсістемс» Юрій Кіскін, співголова правління Асоціації «Українська оборонна та безпекова промисловість» Євген Рокитський.

  Перший законопроект передбачає внесення змін до Закону про зовнішньоекономічну діяльність, які стосуються надання виробникам озброєння права самостійного здійснювати експорт власної продукції та імпорт для потреб виробництва без посередництва. Другий законопроект – правки до закону про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового та подвійного призначення. Правки стосуються автоматизації та підвищення ефективності роботи служби експортного контролю.

  «Якщо країна може щось виробляти, але не може всередині країни все це спожити, тоді необхідна максимальна лібералізація експорту», – наголосив в ході круглого столу президент Асоціації виробників озброєння та військової техніки України Вадим Кодачигов.

  За його словами, внутрішній ринок, який формується Державним оборонним замовленням, не може повністю завантажити виробничі можливості оборонних підприємств. В 2017 році на розробку та закупівлю нових видів озброєння державою було виділено близько 300 млн дол. Для порівняння – це десять винищувачів або декілька десятків танків.

  При цьому, станом на 2016 рік обсяг виконаних Україною експортних контрактів, за даними з відкритих джерел, становить 528 млн дол. Реальні можливості підприємств оборонно-промислового комплексу України дозволяють збільшити щорічний експорт зброї до 2-2,5 млрд дол. та вивести Україну в топ-5 світових експортерів продукції військового призначення.

  При цьому, вихід на зовнішні ринки для приватних оборонних підприємств фактично закритий. Всі зовнішні контракти з продажу озброєнь повинні проходити через державних спецекспортерів, які входять до складу «Укроборонпрому». Ці підприємства закладають в контракти певний відсоток комісії за посередництво, що значно підвищує ціну продукції і робить її неконкурентною на міжнародному ринку.

  «У нас є спецекспортери, через які навіть приватні підприємства зобов’язані здійснювати експорт та імпорт оборонної продукції. Держава повинна зняти цю монополію і виконувати лише контролюючу функцію, а не бути посередником», – додав Кодачигов.

  Представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі додали, що питання експорту зброї дуже чутливе та потребує детально опрацювання всіма сторонами.

  «Міністерство економічного розвитку та торгівлі України відкрите для співпраці», – підкреслила Ольга Кушнір, начальник вiддiлу стратегiчного планування в секторі оборони та безпеки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

  Євген Рокитський, співголова правління Асоціації «Українська оборонна та безпекова промисловість», підкреслив, що Україна конкурує по собівартості озброєння з країнами Балтії, Румунією, Болгарією, Польщею та Індією, тому існує необхідність зміцнення експортного потенціалу.

  Юрій Кіскін, директор компанії «Укрспецсістемс» звернув увагу на те, що інформація про всі необхідні документи для отримання дозволу на вихід українських приватних компаній-виробників озброєння на зовнішній ринок є дуже обмеженою та потребує багатьох уточнень.

  За результатами круглого столу сторони домовились продовжити співпрацю в реформуванні цього напряму та формуванні однакових, конкурентних умов виходу на міжнародний ринок для всіх оборонних підприємств України.

  Проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»: відкрити у docs.google.com

  Пояснювальна записка: відкрити у docs.google.com

  Проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання»: відкрити у docs.google.com

  Пояснювальна записка: відкрити у docs.google.com

  Довідка: Асоціація виробників озброєння і військової техніки України об’єднує провідні приватні підприємства оборонно-промислового комплексу України. Створена в березні 2017 року для реформування законодавства в сфері регулювання українського ОПК, спрощення механізмів експортного контролю для приватних оборонних підприємств, а також створення конкурентних умов на українському ринку озброєнь.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний...

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Компанія «Лекхім» працює над створенням виробництво COVID-вакцини у Харкові

  У Харкові АТ «Лекхім» планує почати виробництво вакцини від COVID-19. На організацію виробництва компанія готова витратити до 30 мільйонів євро.

  Зараз читають

  В Україні почали розробляти документацію для ОТРК на чеському шасі Tatra

  В Україні працюють над технічною документацією по переведенню перспективного оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) на колісне шасі Tatra.

  До Канади відправили два електричні пороми льодового класу, які спроєктовані в Україні

  В Канаду з корабельні Damen Shipyards Galati у Румунії вирушили два повністю електричних автомобільні пороми, спроєктовані в...

  У Львові відкрили оновлене трамвайне депо (відео)

  Сьогодні зранку, 13 вересня, у Львові відкрили оновлене трамвайне депо, яке розташоване на вулиці Промисловій. Його відновили...

  У Харкові відновили раритетний тролейбус (фото)

  У Харкові відреставрували останній в місті тролейбусів ЗІУ-682, який експлуатувався. Після того як машину вивели з експлуатації,...