9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Антимонопольне відомство Німеччини дозволило Rheinmetall створення в Україні спільного оборонного підприємства

Оборонний концерн Rheinmetall отримав дозвіл від антимонопольного відомства Німеччини на створення спільного підприємства з “Українська оборонна промисловість”.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на повідомлення німецького концерну.

28 вересня Федеральне антимонопольне відомство Німеччини (Bundeskartellamt) розчистило шлях для створення спільного підприємства між Rheinmetall Landsysteme GmbH та АТ “Українська оборонна промисловість” в Києві. Заялвяється, що відповідні дозволи від інших відомств вже отримано, і очікується, що вони будуть надані найближчим часом.

blank
Модернізовані БМП “Marder” на підприємстві Rheinmetall. Фото: Bild

“Спільне підприємство базуватиметься в Києві та займатиметься сервісом і технічним обслуговуванням, а також складанням, виробництвом і розробкою військових транспортних засобів. На початковому етапі він працюватиме виключно в Україні. У Німеччині не буде жодних конкурентних перетинів, а також немає жодних ознак занепокоєння щодо конкуренції. Бундескартелламт схвалив транзакцію протягом одного місяця”, – йдеться у прес-релізі Німецького федерального відомства по боротьбі з картелями від 28 вересня 2023 року.

Співпраця між Rheinmetall та українською оборонною промисловістю спрямована на зміцнення оборонного сектору України та, зрештою, національної безпеки країни шляхом поступової розбудови спільного потенціалу в галузі оборонних технологій в Україні.

blank
Система протиповітряної оборони Skynex від Rheinmetall

Згідно з угодою, підписаною у травні 2023 року, Україна отримає вигоду від комплексного трансферу технологій, створення оборонно-технологічного потенціалу всередині країни, додаткової місцевої доданої вартості та оперативного постачання військової техніки з Німеччини.

На першому етапі співпраця буде зосереджена на технічному обслуговуванні та ремонті техніки, переданої Україні в рамках багатосторонньої програми обміну обладнанням “Рінгтауш”, а також тієї, що безпосередньо постачається в Україну Німеччиною.

blank
Бронетранспортер Fuchs Evolution від Rheinmetall. Фото зі сторінки компанії

На наступних етапах, на основі комплексного трансферу технологій, партнери мають намір спільно виробляти окремі види продукції Rheinmetall в Україні. У перспективі співпраця між Rheinmetall та UDI може також включати спільну розробку військових систем командами українських та німецьких фахівців, у тому числі для подальшого експорту Україною.

Про компанію Rheinmetall

Rheinmetall AG зі штаб-квартирою в Дюссельдорфі, Німеччина, є інтегрованим технологічним концерном. Складається з п’яти підрозділів: Транспортні системи; Зброя та боєприпаси; Електронні рішення; Датчики та приводи; Матеріали та торгівля.

blank

З приблизно 28 000 співробітників, які працюють у 132 локаціях по всьому світу, Група згенерувала продажі у 2022 році в розмірі 6,4 мільярда євро. Будучи одним з провідних світових оборонних підрядників, Rheinmetall є потужною силою технологічних та промислових інновацій на своїх цивільних ринках.

Останні новини:

Зараз читають