9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

“Антонов” взяв кредит на будівництво літаків Ан-178 для Міноборони

Підписано угоду між АТ «Укрексімбанк» та ДП «Антонов» щодо фінансування проєкту будівництва трьох нових літаків Ан-178 для Збройних сил України.

Про це повідомляє генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

«Хочу подякувати голові парламентського комітету Олександр Завітневич, який доклав дуже багато зусиль для виконання доручення Президента та запуску цього важливого проєкту», – зазначив Юрій Гусєв.

Нагадаємо, у кінці грудня 2020 року ДП «Антонов» отримав державне замовлення на три літаки Ан-178 для Міністерства оборони України.

Про замовлення спочатку було повідомлено як меморандум, а згодом уточнено, що меморандум стосувався співпраці з оборонним відомством, також підписали угоду на нові літаки.

Відповідний контракт на постачання цих літаків підписали в.о. гендиректора ДП «АНТОНОВ» Сергій Бичков та директор Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України Владислав Шостак.

Як розказав колишній директор ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт» Владислав Бельбас, механізм державних гарантій передбачає кредитування виконавця державним банком під гарантії Уряду повернення такого кредиту.

«До витрат включається всі затрати, та навіть більше, замість 1% на комплектуючі та 20% на роботи встановлюється рівень прибутку у 25% відсотків для підприємства виконавця замовлення. Тобто значно (приблизно в 4 рази) більший заробіток», – написав Владислав Бельбас.

Зараз ДП «Антонов» здійснює будівництво багатоцільового транспортного літака Ан-178 для міністерства внутрішніх справ Перу, наразі вже завершено складання планеру та проводяться роботи зі встановлення необхідного обладнання.

Літак Ан-178 із серійним номером 006 будується для Міністерства внутрішніх справ Республіки Перу в рамках угоди підписаної у 2019 році з ДП «Спецтехноекспорт».

Ан-178 – середній транспортний літак, що призначений для доставлення особового складу, озброєння і легкої військової техніки посадковим та парашутним способами, транспортування матеріальних засобів, пошти та інших вантажів «в навал» або в стандартній тарі та вантажів на піддонах загальна вантажність до 18 т.

Його швидкість становить 825 км/год, висота польоту — 12 км, дальність польоту — 5,5 тис. км.

Літак може сідати та злітати з будь-яких аеродромів, у тому числі з ґрунтовим покриттям, що робить його придатним і для оборони. За приблизними оцінками фахівців, вартість літака, залежно від модифікації, складатиме від $ 25 — 40 млн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають