9.5 C
Alba Iulia
Середа, 7 Грудня, 2022

40-мм автоматичний гранатомет УАГ-40 пройшов державні випробування

Цього року завершилися державні випробування вітчизняного автоматичного гранатомета УАГ-40

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Military Navigator.

УАГ-40 – це 40-мм автоматичний станковий гранатомет зі стрічковим живленням розроблений КБ «Точні механізми».

За словами керівника проекту Олега Слінька, загальна вага гранатомета становить 30 кілограмів. Тобто його можуть переносити два бійці: один— безпосередньо гранатомет, другий — боєкомплект. Для порівняння – американський аналог (МК-19) удвічі важчий — 65 кг.

Механізм УАГ-40 побудований на основі автоматики з вільним затвором. Накол капсуля і постріл відбуваються в накаті затвора. Подача гранат – стрічкова (американська металева стрічка М16). Гранати – високошвидкісні, використовуються всі існуючі типи гранат стандарту НАТО (40х53 мм).

Якщо порівняти всі 40-міліметрові гранатомети, що нині випускаються, то за показниками «низька вага — висока влучність» гранатомет займає передові позиції. При цьому конструкція містить невелику кількість деталей, нові технології покриття, зокрема й каналу ствола.

Варто зазначити, що виробництво гранатометів та боєприпасів до нього налагоджено на київському ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському».

Серед номенклатури пострілів 40х53 мм, що виробляються підприємством – осклолково-фугасний ВГОФ-40 (радіус ураження 10 м), осколково-кумулятивний ВГОК-40 (бронепробиття до 80 мм) та інертний (тренувальний) ВГИ.

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають