9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе відкритий для всіх українських розробників конкурс.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Переможець цього конкурсу отримає контракт на постачання свого дрона до Збройних Сил України. Про це повідомив заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк.

“Наземні роботизовані платформи потрібні Збройним Силам України і українська оборонна промисловість пропонує гідні розробки. Вибір між ними буде зроблено за результатом порівняльних державних випробувань. Найближчим часом буде оголошено відкритий конкурс, до якого ми пропонуємо приєднатись всім українським розробникам. Міноборони вже сформувало тактико-технічного завдання і воно буде одночасно надано всім розробникам”, – заявив Олександр Миронюк.

blank
Спостережно-вогневий комплекс “Мисливець” від компанії “Роботікс” (м. Київ). Фото: АрміяInform

Таким чином вибір наземного бойового дрона буде проходити за аналогією з проєктом “Сайгак” – вибором позашляховика для ЗСУ на заміну радянському УАЗу. Зазначимо, що це значно пожвавлює конкуренцію серед представників оборонно-промислового комплексу, є сталою практикою у країнах НАТО та дозволяє війську отримувати дійсно кращі зразки.

Нагадаємо, що нещодавно у Десантно-штурмових військах ЗСУ був проведений демонстраційний огляд наземних безпілотних бойових платформ в якому взяли участь розробки Roboneers, Infocom та КБ “Robotics”.

blank

Під час цього огляду командування ДШВ зробило акцент на стійкості до засобів радіоелектронної боротьби, високій прохідності, а також можливість використання у якості транспортної та бойової платформи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають