9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Волонтери створили для Збройних сил лазню на базі автобуса ПАЗ (фото)

Лазню на колесах для військовослужбовців виготовили запорізькі волонтери. Сучасна душова вирушить на передову.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

За словами волонтера БФ “Крила захисників України” Юрія Ніконова, на реалізацію проєкту залучили благодійні кошти — близько шестисот тисяч гривень.

Фото: Суспільне Запоріжжя

“Для автолазні ми придбали автобус ПАЗ. Було проведено дуже багато зварювальних робіт, щоб підняти дах. Завдяки цьому ми отримали таке невеличке приміщення в, якому змогли комфортно розмістити три душові, а також дві пральні машини”, – говорить волонтер.

Ідея створити автобаню виникла у волонтерів через скарги військових на брак душових кабін в польових умовах. Тоді взялися за розробку проєкту, врахували чотири основні фактори.

“Перший — наша автобаня має бути повністю автономна. Другий – в нас використаний один тепловий носій, це дизпаливо. Третій фактор — баня повинна працювати круглий рік. І четвертий — це час розгортання і згортання в нас займає дев’ять хвилин, і наші військові вже можуть починати купатися на позиції”, — розповідає Юрій Ніконов.

Фото: Суспільне Запоріжжя

Пересувна лазня має три секції: перша — дизельстанція та водонагрівач, друга — технологічна, тут зберігається вода та всі необхідні датчики, й третя секція — це душова.

Фото: Суспільне Запоріжжя

Юрій Ніконов каже, що лазня на колесах багатофункціональна:

“Це може ще бути машина супроводу для частин. Коли є, припустимо, у нас якесь місто, в якому немає енергоресурсів. Але є приміщення, де розташовані казарми хлопців. Автівка може підходити до будівлі, є виводи з тієї сторони, шлангами ми можемо в будь-яку магістраль подати, і в будинку вже буде вода”, – зазначає запорізький волонтер.

Фото: Суспільне Запоріжжя

Кожна секція укомплектована усіма необхідними атрибутами: засоби гігієни, шланги, швабри тощо. На розробку та створення автолазні волонтери витратили близько двох місяців, і вже днями її відправлять до військових. Найближчим часом волонтери планують зробити на замовлення ще дві такі ж.

Останні новини:

Зараз читають