9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Волонтери придбали авіаційний комплекс Bayraktar TB2 за $16 мільйонів

Фонд “Повернись живим” придбав безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar TB2, загальною вартістю 16 502 450 доларів США.

Це наймасштабніший реалізований проєкт, передає Національний Промисловий Портал.

“Фонд “Повернись живим” вперше в історії реалізував проєкт закупівлі ударного безпілотного комплексу в складі трьох літаків, засобів ураження, наземних станцій і всього необхідного обладнання. Вперше в історії України волонтерська організація забезпечила військових подібним типом техніки“, – сказав директор Фонду Тарас Чмут.

Йдеться про автономну систему до якої входять:

  • система повітряного зв’язку;
  • мобільний комплекс наземного управління;
  • наземний термінал передачі даних;
  • система розпізнавання «свій-чужий»;
  • три ударних безпілотники;
  • декілька десятків корегованих авіаційних боєприпасів;
  • та інше необхідне наземне обладнання і запасні частини.

Закупівлю прокоментував начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов. Він підкреслив, що такий комплекс значно посилить спроможності військових.

“Це значний прорив для нас, це значно посилить потужність наших підрозділів. В першу чергу підрозділів розвідки і, в другу чергу, підтримку дій підрозділів спеціального призначення“, – сказав Кирило Буданов.

blank
Фонд «Повернись живим» придбав безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar TB2 Фото: Повернись Живим

У “Повернись живим” зазначили, що дозвіл на імпорт товарів військового призначення отримали ще в березні цього року. Саме це дозволило вийти на новий та більш масштабний рівень закупівель для допомоги війську.

“Організація подібних угод, їх контрактування та логістика накладає певні обмеження щодо публічності, але значно пришвидшує отримання кінцевим споживачем допомоги, і я вдячна команді “Повернись живим”, що вони довірили мені довести даний проєкт від початку і до самого кінця“, — розповіла волонтерка, юристка і Перша заступниця Виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко.

Також вона додала що “Повернись живим” надалі купуватиме бронетехніку, міномети, ударні БПЛА, дрони камікадзе і пілотовану авіацію.

blank
Безпілотники для українських військових. Фото: «Повернись живим»

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Фонд придбав 382 безпілотників на понад 75 млн гривень для українських військових.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають