9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Волонтери придбали американський тягач «Oshkosh M1070» для ЗСУ

З Великої Британії до України в інтересах ЗСУ відправили придбаний волонтерами танковий тягач «Oshkosh M1070».

Американський тягач придбаний волонтерами за участі Петра Порошенка, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Основне призначення тягача – транспортування танків, розгортання та евакуація бронетранспортерів, самохідної артилерії, броньованих бульдозерів та інших важких транспортних засобів і обладнання всіх типів.

«Це те, про що мріють Збройні сили України – найпотужніший, найбільший у світі й найновіший, який тільки можна знайти на складах довготривалого зберігання, крутий трак Oshkosh», – розповів Петро Порошенко.

Корисне навантаження машини становить 60 тонн. Тягач «Oshkosh M1070» був розроблений для транспортування танків «Abrams».

blank
Придбаний у Британії для України “Oshkosh M1070”. Фото: Петро Порошенко

14 вересня стало відомо, що «Фонд Порошенка» і ГО «Справа Громад» отримали експортні ліцензії Державного департаменту США на придбання двох танкових тягачів «Oshkosh».

«Машина має нульовий пробіг, нова, надійна, з дуже рідкісним трейлером-причепом. . Нагадаю: вага радянських танків, які стоять на озброєнні української армії, складає близько 40 тон. А вже німецькі танки, німецькі САУ – а я сподіваюся, у нас будуть і Леопарди, і Абрамси – вони важать уже понад 60 тонн. І поки що їх ніхто не здатен возити», – пояснює Порошенко.

Про тягач «Oshkosh M1070»

З прийняттям на озброєння основного бойового танка «M1A1 Abrams», наявні тягачі для перевезення армії США не могли впоратися з його транспортуванням.

Тому Міністерство оборони США уклало контракт із корпорацією Oshkosh Truck Corporation на розробку та виробництво нового важкого транспортера танків, який з’явився під назвою M1070 Heavy Equipment Transporter.

blank
Тягач Oshkosh M1070. Фото з відкритих джерел

M1070 – найбільший тягач в армії США. Він оснащений 12,06- літровим дизельним двигуном Detroit Diesel 8V-92TA на 500 к.с., котрий поєднаний з п’ятиступеневою автоматичною коробкою передач Allison CLT-754 і двошвидкісною роздавальною коробкою Oshkosh 55000.

Тягач має два баки, загальною місткістю 947 літрів (568 л. і 379 л.) та розвиває максимальну швидкість до 81 км/год.

Кабіна важкого тягача вміщує водія, одного члена екіпажу та до чотирьох пасажирів. Вона відповідає вимогам довгострокової стратегії бронювання армії США (LTAS, бронювання комплектів A та B).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають