9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

Волонтери передали парамедикам унікального робота для евакуації поранених (фото)

Волонтери презентували унікального бойового робота, призначеного для евакуації поранених бійців, а також транспортування боєкомплектів та виконання інших військових завдань.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на 5 канал.

Закупівлею евакуаційного робота займався П’ятий Президент України Петро Порошенко.

blank
Роботизований комплекс “THeMIS” для парамедиків. Фото: Юрій Бірюков

“Сьогодні ми привезли в Україну зброю майбутнього. Це унікальний бойовий робот, який керується дистанційно. Це військова машина, яка стоїть на озброєнні трьох армій країн-членів НАТО – Естонії, Німеччини та Норвегії. Спільне виробництво Німеччини і Естонії. І сьогодні вперше ця бойова техніка майбутнього з’явилася в Україні. Ми думаємо, вона зробить потужний внесок для нашої перемоги”, – заявив Порошенко.

blank
Роботизований комплекс “THeMIS” для парамедиків. Фото: Юрій Бірюков

Такого робота можна також озброїти автоматичною 30-мм гарматою або протитанковою системою – як от “Стугна” чи “Джавелін”, – або розвідувальною системою із радаром.

“Але саме цей варіант – евакуаційний. Ми спільно з “Госпітальєрами” хочемо започаткувати проєкт “Журавель” на честь загиблого українського морпіха. Для того, щоб в умовах небезпеки для лікарів-евакуаторів робот міг під’їхати, забрати бійця, привезти за півтора, два чи п’ять кілометрів, щоб надати необхідну допомогу, коли рахунок йде на хвилини, і врятувати життя”, – пояснив політик.

blank
Депутати Петро Порошенко та Яна Зінкевич і ветеран війни з росією Олексій Петров поряд з роботизованим комплексом “THeMIS” для парамедиків. Фото: Юрій Бірюков

Засновниця батальйону парамедиків, доброволець і народна депутатка Яна Зінкевич запевнила, що “госпітальєри” прискіпливо вивчать можливості новинки, будуть проведені навчання для операторів – щоб з’явилася можливість евакуювати поранених з важкодоступних місць.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають