9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

ВМС України створюють річкову флотилію на Дніпрі

Військово-морські сили Збройних сил України створюють річкову флотилію на Дніпрі.

Про це розповів командувач ВМС віцеадмірал Олексій Неїжпапа, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

Перший дивізіон майбутньої річкової флотилії вже сформували на півночі нашої країни.

Дивізіон річкових катерів створили у березні за ініціативи та підтримки командування Сухопутних військ.

Віцеадмірал Олексій Неїжпапа повідомив, що сформований дивізіон знаходиться у підпорядкуванні Сил оборони Києва для забезпечення підтримки сил у прирічкових операційних районах, які діють біля Дніпра.

blank
Рейдовий роз’їзний катер проєкту 1398Б «Аист»

Частину річкового флоту України передали до управління військових. По суті, на річкові катери поставили озброєння, і тепер вони входять до складу ВМС України. Ці судна не нові, але дуже гарно показують себе на річках.

Про важливість військового річкового флоту, за словами командувача ВМС, говорить саме за себе сусідство з Білоруссю, яка має річковий дивізіон у Пінську та базу в Лоєві, на самому кордоні з Україною.

blank
Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морохорони у червні 2021 року Стопкадр з відео ДПСУ

Це 19 суден військово-річкового флоту. Тому укріплення півночі нашої країни відповідним комплектом сил на річках є важливим кроком.

Навчання і набуття спроможностей нових дивізіонів у найкоротший термін є однією з першочергових задач Військово-Морських Сил України на річках.

«Нині ворог перебуває на півдні Дніпра, і ми повинні мати відповідні сили та засоби, які зможуть протистояти противнику на нашій головній водній артерії. Ми будемо продовжувати нарощувати свої зусилля не тільки на цьому напрямку, а вздовж усієї річки Дніпро завдяки будівництву нових катерів і отримання катерів від наших іноземних партнерів. Сподіваюся, що надалі на Дніпрі з’явиться флотилія річкових катерів, яка налічуватиме декілька дивізіонів, що розміщуватимуться у різних містах», — розповів Неїжпапа.

За словами Командувача, сьогодні ВМС ЗС України не забувають й про Дунай та Бузько-Дніпровсько-лиманський канал, де тривають запеклі морські бої.

Там задіяно багато маломірних катерів як противника, так і українських сил.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають