9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

ВМС України отримали першу водоочисну станцію вітчизняного виробництва

Військово-морські сили України отримали від благодійного фонду «Відбудуємо нашу Україну» одну з водоочисних станцій, яка зможе забезпечити частини й підрозділи Миколаївської та Одеської областей, а також місцеве населення чистою питною водою.

Передає Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

На об’єкт запуску системи прибув командувач національного флоту віцеадмірал Олексій Неїжпапа та команда фонду на чолі з директором Олегом Кленіним.

“Усього ми вже зробили 6 таких станцій. Вони були передані до Кривого Рогу, Харкова, Чернігова, смт Макарів Київської області, тепер дісталися і до Одещини. Все виготовило наше підприємство в Україні. Фінансування — від іноземних партнерів”, — розповів директор фонду Олег Кленін.

blank

Він  також зазначив, що БФ «Відбудуємо нашу країну», який було створено в перші дні широкомасштабного вторгнення, працює за двома напрямками: перший — це відбудова смарт-міст по всій території України для внутрішньо переміщених осіб. Першочергова мета — зведення 40 міст, у яких проживатиме близько 200 тисяч ВПО. Мова йде про відбудову міст на території України з повним інфраструктурним комплексом та належним рівнем безпеки з розрахунку на 1000 сімей. У планах також зведення поблизу кожного смарт-міста індустріального хабу, який гарантовано забезпечуватиме мешканців робочими місцями.

Другий напрямок — це постачання безкоштовної питної води завдяки унікальній високотехнологічній водоочисній станції. До слова, першу в Україні мобільну водоочисну станцію розробив саме Олег Кленін. Його винахід запатентований і відповідає всім вимогам чинного санітарного законодавства України.

Особливість таких водоочисних станцій у тому, що автономна мобільна установка фільтрації води розміщується безпосередньо біля джерела водопостачання — озера, каналу, річки, колодязя і тощо. Тобто вхідну воду беруть з будь-якого джерела різного ступеня забруднення, і завдяки унікальним технологіям відбувається процес її очищення.

Представники фонду наголосили, що необхідність забезпечити чистою питною водою людей, які перебувають на постраждалій території, — це проблема, яку потрібно вирішити зараз, а потім, уже в мирний час, можна говорити про чисті труби й про вторинне зарядження води, яке відбувається після очищення системи водоканалу.

Після завершення заходу командувач ВМС ЗС України перший продегустував воду з мобільної системи очищення і висловив подяку команді фонду за підтримку флоту, а також за непохитну громадянську позицію в цей складний для держави час.

“Ворог намагається знищити нашу інфраструктуру, позбавити українців світла, води, газу та й взагалі всього. Але ми вистоїмо і переможемо завдяки таким людям, як ви. Я вдячний за вашу самовіддану справу, за те, що не залишались осторонь у нелегкі часи та продовжуєте надавати допомогу там, де її найбільше чекають. У єдності і взаємній допомозі наша сила, яку ворогові ніколи не здолати”, — подякував благодійникам віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають