9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 14 Червня, 2021

Властивості дерев’яного будинку

 • Перед прийняттям рішення про будівництво дерев’яного будинку або кам’яного необхідно вибрати відповідний матеріал. В цьому випадку необхідно знати не тільки про переваги цього матеріалу, але і про недоліки. І вже з урахуванням цих знань приймати рішення. Іноді недоліки можна усунути. Для цього потрібен грамотно пророблений проєкт, який враховує недоліки стінового матеріалу.

  На жаль, загальнодоступна інформація дуже суперечлива. Як правило, це пов’язано з некоректною подачею даної інформації будівельними фірмами. При цьому вони не говорять про недоліки матеріалів, з яких будують, а посилаються на недоліки конкурентом і їх будівельного матеріалу.

  В результаті кам’яні технології виступають проти дерев’яних. Усередині кам’яних також не все гаразд. Спробуємо розібратися з властивостями деревини і особливостями рубаних будинків, їх перевагами та недоліками. Ми розглянемо цю тему на прикладі компанії WONDERWOOD https://wonder-wood.com.ua/, на рахунку підприємства вже 200 об’єктів дерев’яного будівництва, це приватні будинки, дачі та інші будівлі в тому числі бані та гаражі. Компанія має ряд відпрацьованих проєктів дому з бруса https://wonder-wood.com.ua/ru/projects. Ці проєкти передбачають використання нових оздоблювальних матеріалів та інноваційних рішень в управлінні інженерними мережами в поєднанні з традиційним затишком дерев’яного будинку. 

  Дерево традиційно один з найпопулярніших будівельних матеріалів. Деревина володіє унікальною мікроструктурою з клітинами-волокнами трубчастої форми, яку не має жоден з штучних матеріалів. Волокниста структура робить деревину анізотропною, тобто володіє різними фізичними властивостями уздовж і поперек волокон.

  Будинки з дерева не тільки вкрай привабливі естетично, але і мають цілий ряд інших унікальних характеристик. Це теплопровідність і тепломісткість, паро і газопроникність, питома вага і механічна міцність.

  Мікроклімат в дерев’яному будинку

  wonder-wood.com.ua

  Зазвичай кажуть, що дерев’яний будинок самостійно регулює мікроклімат. Не потрібно це сприймати буквально як роботу якогось механізму. Просто вологість і температура в будинку з дерева, як з бруса, так і з колоди завжди знаходиться в оптимальному режимі. Важливо врахувати, що в дереві передача вологи здійснюється не тільки за допомогою прямої паропроникності, але і за допомогою капілярного переносу. Наприклад, уздовж волокон.

  Дерево як органічний матеріал здатне забирати з повітря частину вологи, а потім через волокна в поздовжньому напрямку легко віддавати її назовні, де вологість нижче. Можливий і зворотний процес, якщо вологість всередині будинку нижче вологості на вулиці. Такий же процес відбувається і в інших паропроникних матеріалах, але не завжди так ефективно.

  Тут важливо відзначити. Якщо в дерев’яному будинку проведена внутрішня обробка, яка перешкоджає проникненню вологи, наприклад обробка гіпсокартоном або просочення складами, які перешкоджають паропроникності, то дерев’яний будинок відносно даного властивості втратить свої переваги.

  Тепловий захист

  Завдяки чудовому співвідношенню досить низьку теплопровідність і відносно високій тепломісткості будинок з дерева є інерційним будинком. Це не означає, що дерев’яний будинок краще за всіх.

  wonder-wood.com.ua

  У такому будинку легко дихається, також в ньому прохолодно влітку й тепло взимку. Особливості дерев’яних будинків обумовлені властивостями самого дерева.

  Дерев’яні стіни, будучи міцним механічним каркасом будинку і відмінним теплозахисною огорожею. На відміну від кам’яних стін дерев’яні стіни мають меншу товщину. Але це не означає, що можна робити дуже тонку стіну. Дерев’яний будинок буде теплим, якщо його добре топити, але потрібно ще й зберегти тепло.

  При будівництві з бруса говорити про товщину дерев’яної стіни легко, але що робити, якщо ви вирішили будувати будинок з колоди ручної рубки або з циліндрових колод. Будівельники з бруса пояснюють просто: ширина паза колоди дорівнює половині діаметра колоди, значить це і є товщина стіни.

  До речі, найбільші тепловтрати йдуть, як правило, не через стіни, а через погано утеплену підлогу, дах і неправильно встановлені вікна.

  Якщо дерев’яний будинок використовується як дача, то по приїзду на ділянку він швидко прогрівається, а добре пророблений дерев’яний будинок, складений з товстих колод завдяки своїй відносно високій тепломісткості буде довго утримувати тепло, бо стіни виступають в ролі теплоакумулятора.

  Циркуляція пара і повітря

  Дослідження показали, що рух пари та повітря в колоді відбувається більше в поздовжньому, ніж в поперечному напрямку тому, що коефіцієнт опору вздовж в 45 разів менше, ніж в поперечному напрямку.

  Теплова енергія з дерев’яного будинку виходить назовні навпаки поперек колоди. Вирізняється пар залишає тепловий потік і виділяється в перпендикулярному напрямку, тобто вздовж річних кілець, яке має в 5 разів більший коефіцієнт дифузії. В результаті пара не доходить до зовнішніх охолоджених шарів в дерев’яній стіні та видаляється через торці в колодах, і не конденсується при виникненні точки роси.

  Аналогічно поводиться повітря, що містить вуглекислий газ і інші компоненти. Таким чином, дерев’яну колоду виконує фізичну функцію поділу теплового і матеріальних потоків. Тому в дерев’яному будинку підтримується сприятливий мікроклімат.

  Екстер’єр дерев’яного будинку

  wonder-wood.com.ua

  Серед додаткових плюсів дерев’яних будинків можна відзначити його ефектний зовнішній вигляд, а також те, що стіни часто не потребують додаткової зовнішньої і внутрішньої обробки. Крім обробки спеціальними засобами і фарбування.

  Істотним ж плюсом дерев’яного будинку є загальнодоступність дерева і його відносна дешевизна.

  Оскільки дерев’яний будинок важить менше, ніж кам’яний, то і нема потреби зводити під нього потужний фундамент. А при відповідній товщині стін дерев’яний будинок не потрібно додатково утеплювати.

  Недоліки дерев’яного будинку

  Попри всі переваги, дерево як стіновий будівельний матеріал не позбавлене ряду недоліків.

  Наприклад, дерев’яний будинок довго вмощується, тому не можна відразу зайнятися його обробкою. Будинок повинен вистоятися під тимчасовою покрівлею. В середньому цей процес займає близько року.  

  А ось щодо обробки необхідно помітити, що навіть у кам’яних технологіях бажано визначити період на усушку та усадку. Наприклад, для газосилікатного будинку рекомендований період становить також один рік, але можна обробляти й відразу, тільки потрібно витримати технологію обробки та використовувати спеціальні (як правило дорожчі) матеріали.

  Усадка стін – це зміна їх висоти в залежності від ступеня насичених вологою і може складати від 3 до 12%. Тому ще на етапі проєкту важливо враховувати цей коефіцієнт.

  Дерево це живий і примхливий матеріал, на який весь час впливають зовнішні несприятливі погодні фактори. В результаті дерево може почати гнити, його може повести або закриття вертольотом, воно схильне розтріскування і впливу комах шкідників. Ці фактори залежать якщо є порушення в технології, тому обирайте будівельну фірму де дотримаються відповідних технік будівництва. Правильно підібрана компанія зробить вам будинок з рубаної колоди який може простояти й 100 років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться в Сербію по річці Дунай.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною карткою міста. Одним зі знакових...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох місяців.Передає Національний...

  Зараз читають

  “Укрзалізниця” почала економити до 30% на закупівлях вугілля за рамковою угодою

  "Укрзалізниця" заздалегідь почала закупівлі вугілля для філії "Пасажирська компанія", повідомив керівник пасажирського напрямку УЗ Олександр Перцовський.

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст"...

  “Інтерпайп” розпочав постачати залізничні колеса до Мавританії

  Український виробник залізничної продукції "Інтерпайп" продовжує нарощувати свою присутність на експортних ринках. Відтепер українці постачатимуть локомотивні колеса...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох...