9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Влада Чернівців працює над відновлення роботи на Україну підсанкційного РНБО заводу

Питання щодо відновлення роботи ТОВ “Машзавод”, яке виявилося заблокованим через накладені РНБО санкції, вирішиться якнайближчим часом.

Про це на брифінгу сказав Чернівецький міський голова Роман Клічук, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на molbuk.ua.

“Я впевнений, що це питання вирішиться. І, за моєю інформацією, вирішиться зараз. Зокрема, наскільки розумію, вже вирішене питання щодо постачання електроенергії. Також зараз ведеться розмова за розблокування рахунків на підприємстві”, – сказав мер.

Клічук запевнив, що наразі влада робить все можливе для вирішення цього питання.

“Із перших днів ми спільно з головою ОВА та керівництвом “Машзаводу” робимо все можливе, щоби цей завод запрацював. Ми не йшли на голосні заяви, тому що військовий час, це не є зараз доречним, тож щоби не нашкодити.

Підтримка влади є, ми об’єднані разом – і правоохоронні структури, і влада, і робимо все можливе щоденно, щоби це підприємство працювало.

Також спілкуємося разом із нардепами, правоохоронцями, щоби розібратися, з якої причини це підприємство було заблоковане. Ми вболіваємо за підприємство і зробимо все, що в наших силах, щоби підприємство запрацювало. І я переконаний, що воно запрацює”, – пообіцяв Клічук.

blank

Він теж зізнався, що не розуміє причини накладення санкцій.

“Особисто я вважаю неправильним те, що власник величезного підприємства вранці дізнається, що підприємство є заблокованим. Такі рішення ухвалюються на рівні РНБО, президента і керівника СБУ. Проте мені невідомі факти незаконної діяльності підприємства, і я впевнений, що їх немає. Це якесь непорозуміння. Але, можливо, якась є інформація у спецслужб, якою вони не діляться, не надають інформацію. І чим більше цього інформаційного вакууму, тим більше виникає пліток. Вважаю, що все ж таки потрібно надати інформацію про причини такого рішення”, – сказав міський голова.

Накладення санкцій на ТОВ “Машзавод”

Чернівецьке підприємство “Машзавод” потрапило в санкційний список РНБО.

19 жовтня Президент підписав Указ №726/2022 за рішенням Ради національної безпеки і оборони України “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

blank

Відповідно до указу до підприємства застосують наступні санкції:

1) обмеження торговельних операцій (повне припинення);
2) запобігання виведенню капіталів за межі України;
3) зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
4) припинення дії торговельних угод, спільних проєктів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки та оборони;
5) заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності.

Санкції діятимуть протягом 5 років.

Директор “Машзаводу” Віктор Сідляр, коментуючи ситуацію, зазначив, що таке рішення могли прийняти через корупцію.

За його словами, логічних пояснень щодо накладених санкцій на підприємство немає.

Своєю чергою голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк зізнався, що накладення санкцій на підприємство стало для обласної влади несподіванкою.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають