9.5 C
Alba Iulia
Субота, 12 Червня, 2021

Вітчизняний електричний котел та особливості системи опалення будинку

 • Високу працездатність і ефективність електричного агрегату забезпечує простота його конструкції. Основним елементом найпростішого опалювального котла є ТЕН — трубчастий електричний нагрівач, який знаходиться в спеціальному баку з водою (теплоносієм системи опалення).

  Теплий елемент

  Котел Tenko серії Digital

  Принцип роботи Тена фактично повторює принцип роботи звичайного електричного чайника. З однією лише відмінністю — вода з бака-теплообмінника після нагрівання надходить в систему опалення.

  Циркуляцію води в замкнутій системі опалення будинку забезпечує базовий фізичний закон, згідно з яким нагріта рідина піднімається вгору. По суті, для створення працездатної системи опалення всього цього вже цілком достатньо.

  Подальше ускладнення конструкції електричного котла і обростання його додатковими компонентами покликані збільшити ефективність агрегату, безпеку і зручність використання. Кількість різних «наворотів» конструкції залежить від моделі котла і іменитості виробника. Агрегати подорожче мають великий список різних опцій. А дешеві пропонують лише необхідний мінімум базових можливостей.

  Електричні котли тенко від вітчизняного виробника який працює в Україні вже 10 років пропонує на вибір десятки моделей для будь-яких потреб, різної комплектації та ціни. Враховуючи що ціна на опалення, газ завжди зростає, то це буде розумний вибір, та вигідна інвестиція для вашої оселі. З цікавого, на дворі вже 2021 рік, і всі використовують сучасні смартфони, а де хто роблять розумні та автономні будівлі, так електрокотли тенко при потребі можуть мати Wi-Fi модуль для віддаленого управління котлом через інтернет, це дозволить зручно використовувати котел, та заощаджувати енергії коли ви не вдома, або включати коли ви рушаєте додому. Також ми дізнались що вітчизняний виробник пропонує для користувача котла 2 роки гарантії, хоча гарантія може не знадобитись, тому що ці котли використовують якісні комплектуючі.

  Сучасний електричний опалювальний котел

  Як правило, опалювальні котли мають кілька нагрівальних елементів, що дозволяє використовувати ступінчасте регулювання режимів роботи, тобто за необхідності підключати лише необхідну частину від повної потужності. Крім того, подібна конструкція забезпечить безаварійність роботи системи опалення – будинок не замерзне, навіть якщо один нагрівальний елемент раптом вийде з ладу. Лише знизиться ефективність нагріву.

  Необхідно відзначити, що жоден, навіть найдешевший котел, сьогодні не обходиться без електричної частини, званої блоком управління і автоматичного регулювання. Він відповідає не тільки за регулювання температури (потрібно лише покриття ручку терморегулятора або задати ці значення на електронній панелі), а й за безпеку використання агрегату. Термостат не дасть котлу перегріти воду вище заданої температури, а датчик тиску не дозволить включитися, якщо тиск води в системі занадто мало.

  Варіантів виконання тут кілька. До переваг реле і термостатів механічного типу можна віднести їх дешевизну, а до недоліків порівняно невисоку точність регулювання температури і надмірно гучний звук при спрацьовуванні.

  Блок електронних термостатів і терморегуляторів, попри велику вартість, краще. Окрім малої шумності його використання дозволяє виконувати більш точну настройку режимів роботи і таким чином знизити витрату електроенергії, часом до 20%.

  Солідніші опалювальні агрегати переставляють собою своєрідні мінікотельні та мають всередині розширювальний бачок, циркуляційний насос і багатофункціональну групу автоматичного управління. Такий котел візьме на себе більшу частину турбот по підтримці оптимальних режимів роботи та управління «погодою в будинку».

  Строительство каркасного дома в д. Савино

  Реле навантаження запобігає роботу котла під час надмірного навантаження на електромережу. Наприклад, якщо працює пральна або посудомийна машина. Датчик температури стежить за температурою повітря в приміщенні, а не температурою води в котлі. Немає потреби при кожному потепління або похолодання заново регулювати потужність нагріву – потрібно лише задати початкове значення температури в будинку.

  Реле часу дозволяє налаштовувати роботу котла в залежності від часу доби. Саме так програмують включення котла переважно в нічний час, коли тариф нижче.

  Електричний котел опалення може мати і два теплових контуру, що дозволяє одночасно і опалювати будинок, і підігрівати воду для побутових потреб. При цьому обидва контури можуть працювати незалежно один від одного. Адже влітку опалення не потрібно, а гаряча вода потрібна завжди – окремий контур ГВС це забезпечить. Хоча організувати в будинку гаряче водопостачання можна і з одноконтурним котлом. Для цього використовується спеціальний бойлер непрямого нагріву, через теплообмінник якого циркулює вода з системи опалення.

  Батарея в ванную настенная: основные виды приборов, классификация

  Вартість електрокотлів, перш за все, залежить від виробника (імпортні природно обходяться дорожче), а також потужності агрегату. Досвід експлуатації електричних опалювальних котлів в наших умовах показує, що найкраще брати або вітчизняний бренд, або дорогі моделі з Европи.

  У першому випадку ви отримуєте гарантовану безвідмовність і довговічність роботи котла. Звичайно, при належних умовах експлуатації, які в наших реаліях деколи складно дотриматися (в нашій країні параметри струму відрізняються від ідеальних, а скачки напруги взагалі звичайна річ).

  У другому випадку за рахунок простоти і високої ремонтопридатності будь вийшов з ладу елемент котла може бути оперативно замінений за невеликі гроші. Як правило, основні компоненти завжди є у продажу. Коли електрокотел купується в якості резервного або додаткового джерела тепла, що працює лише періодично, такий варіант цілком виправданий.

  Вітчизняні електрокотли мають досить просту конструкцію і невибагливі в експлуатації. Такий котел або працює, або ні. Тобто якщо відсутні нарікання по збірці, зварні шви виконані якісно, ​​а електричні контакти надійні, котел буде служити цілком адекватно. Загалом, відмінний вибір за свої гроші.

  Відмінні риси вітчизняних електричних котлів:

  • Вбудований пульт управління для автоматичної підтримки температурного режиму та ступеневого перемикання потужності нагріву.
  • Можливе підключення до котла насоса і зовнішнього регулятора температури в приміщенні.
  • Захист від перегріву.
  • Надійні ТЕНи з вуглецевої або нержавіючої сталі.
  • В якості теплоносія крім води можуть застосовуватися незамерзаючі рідини.
  • Електрокотли проходять 100% перевірку службою ВТК.

  Електричні котли ЕВПМ призначені для водяного опалення будівель і житлових приміщень, що мають відкриту або закриту опалювальну систему, що працює при тиску не більше 0,25 МПа, при напрузі живильної трифазної мережі 380В або однофазної мережі 220В.

  Отопительные котлы Tenko Digital и Tenko Standart Digital уже в продаже | НАВИТЕК

  Елементи обв’язки опалювального котла

  Чи не найважливіший етап в процесі монтажу опалювального обладнання – обв’язка котла. Її правильне виконання забезпечує:

  • циркуляцію теплоносія в трубах;
  • видалення надлишки повітря і гарячої води з системи;
  • стабілізацію тиску в системі;
  • видалення із системи шлаку і окалини;
  • роботу декількох контурів;
  • оптимізацію процесу нагріву (ГВП і теплоакумулятор).
  Электрический котел Tenko МИНИ (КЕМ) 4,5 кВт 220В, монтаж (часть 1) - YouTube

  Розширювальний бак в системах відкритого типу розташовується в самій верхній точці системи. Туди потрапляють надлишки теплоносія, який при нагріванні збільшується в об’ємі.

  У закритих системах цю роль виконує мембранний бак. Його конструкція відрізняється наявністю внутрішньої еластичної перегородки, яка ділить бак на дві частини. Одна заповнена водою, інша повітрям, який, на відміну від води, стискаємо. З запуском системи опалення в роботу теплоносій нагрівається і розширюється, стискаючи повітря, і навпаки, коли він остигає, тиск в баку нормалізується і мембрана повертається в своє початкове положення.

  Розмір мембранного бака розраховують в обсязі близько 10% від усієї кількості води в системі. Якщо розмір обраного бака недостатній, можна встановити ще один, підключивши паралельно. Таким чином, підсумкової буде сума обсягів двох ємностей. Мембранний бак ставлять в самому «спокійному» ділянці системи, найчастіше на ділянці перед циркуляційним насосом.

  Фільтри встановлюються для очищення теплоносія від зайвих суспензій і сміття. Установка фільтрів також допомагає збільшити експлуатаційний період обладнання.

  Примусова циркуляція в системі опалення забезпечує її максимальну ефективність. Циркуляційний насос просто необхідний в разі великої протяжності або складної конфігурації контуру опалення, коли теплоносій не здатний переміщатися під впливом природних факторів. Або немає часу чекати, поки вся система прогріється при природної циркуляції.

  У малих автономних системах опалення використовують малопотужні насоси (до 100 Вт) з мокрим ротором, тобто теплоносій грає ще й роль змазує рідини, що досить зручно. Встановлюється циркуляційний насос на трубі обратки прямо перед котлом.

  Гідрострілка використовується, коли необхідно під’єднати до одного котла кілька контурів опалення, кожен з яких має свої технічними параметрами. Наприклад, тепла підлога і контур з радіаторами. На ділі Гідрострілка являє собою звичайну товсту трубу, яка має кілька відводів меншого діаметра за кількістю додаткових контурів.

  Водяной тёплый пол | Архитектура и проектирование | Архитектурные конкурсы | Totalarch

  Коли в роботу включається, наприклад, контур ГВП або теплої підлоги, запускається відповідний насос, який і забезпечує циркуляцію води в ньому. Звичайно, Гідрострілка не є обов’язковим компонентом обв’язки – можна цілком обійтися і без неї, а контуру під’єднати послідовно. Однак в такому випадку виключається можливість їх незалежної роботи.

  Для котлів, які гріють воду переважно в нічний час, коли менше тариф на електроенергію, незамінний спеціальний накопичувач – теплоакумулятор. Він являє собою добре теплоізольований великий бак (від 300 до 2000 літрів), в якому і зберігаються запаси гарячої води для домашніх потреб.

  Останнім часом спільно з електричним котлом для опалення будинку все частіше використовують системи підлогового обігріву. Тільки внаслідок того, що теплій підлозі потрібна менша температура теплоносія (до 45°С) досягається економія на електроенергії близько 15%.

  Як матеріал трубопроводів останнім часом особливою популярністю користуються поліпропіленові труби. З ними досить легко і зручно працювати, з’єднувати і підключати. Головне, бути уважним при виборі марки. На ринку зустрічаються неякісні труби, які швидко втрачають свої міцні характеристики.

  Электрические котлы тенко Электрокотлы тенко


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Італійська компанія додатково закупила 10 українських двигунів для ракети-носія Vega

  КБ "Південне" спільно з ДП "Південмаш" та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10...

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства виробника у Польщі.

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка розпочнеться у Києві 15 червня...

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів - підприємством було підписано договір...

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ) в рамках державного оборонного замовлення.

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів - рекорди встановлені під час завантаження...

  Зараз читають

  Центральний гірничо-збагачувальний комбінат ввів в експлуатацію три нових 140-тонних кар’єрних самоскиди

  Центральний гірничо-збагачувальний комбінат (ЦГЗК) групи "Метінвест" у Кривому Різі ввів в експлуатацію три нових самоскиди БелАЗ-7513 з...

  “Укрзалізниця” провела капремонт 20 секцій електропоїздів з початку року

  "Укрзалізниця" з початку 2021 року відновила капітальним ремонтом 14 секцій електропоїздів в умовах спеціалізованого заводу і 6...

  Компанія «Бас Мотор» анонсувала співпрацю з китайськими та австрійськими компаніями щодо складання електротранспорту в Україні

  Генеральний директор ТОВ «Бас Мотор» Олег Міщенко заявив про підписання дистриб’юторського контракту з китайською компанією Zonson Smart...

  Повітряні сили замовили чохли для безпечного зберігання літаків та гелікоптерів

  Повітряні сили Збройних сил України мають намір придбати чохли для літаків та гелікоптерів бойової та транспортної авіації.