9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Вітчизняні науковці створили ефективне та дешеве рідке паливо для опалення житлових будинків

Українські вчені створили водовугілля – рідке паливо, яке дозволить дешево й ефективно опалювати житлові будинки. Розробку представили вчені з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Київського політехнічного університету ім. Ігоря Сікорського.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на eco town.

«Ми розробили систему опалення і зокрема, установку, яка працює на водовугіллі, – розповідають вчені. – Для потужного процесу горіння знадобиться тільки поєднання води і бурого вугілля, а також, плазмотрон і електрика».

Для роботи водовугільної системи опалення потрібна невелика кількість електрики.

«Електрика потрібна лише для запуску хімічної реакції, в результаті якої палаючий факел віддаватиме тепло. Таким чином, невелика кількість електрики забезпечуватиме достатньо теплової енергії: на обігрів 250 квадратних метрів житлової площі потрібно три куби газу на годину, в той час, як нова установка зажадає на ту ж житлову площу всього 2.5 кВт – порахуйте тепер різницю у вартості опалення», – пояснюють вчені.

Розробка допоможе Україні позбавитися від газової залежності та вийти з економічної та паливної кризи, впевнені вчені.

«Установка буде універсальна: житлові будинки, лікарні, навіть окопи для військових – компактна, а працюватиме вона на звичайних інверторних джерелах, які вільно продаються. Ми використовуємо тільки водовугілля в основі такого виробництва – це економічно і вигідно», – пояснюють розробники.

За словами вчених, водовугільна система опалення нова для України, але не для світу – у Китаї та Великобританії нею вже користуються.

«Ми опалюємо один з корпусів КПІ саме водовугільною системою, і це ще раз доводить те, що вона ефективніше за газові установки», – заявляють вчені.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають