9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Вінницький лабораторний центр отримав ПЛР-аналізатор для тестування на COVID-19

Новий ПЛР-аналізатор передали 30 квітня до Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ. Обладнання для тестування зразків на коронавірус закупили у рамках ініціативи «СтопВірус», створеної на базі фонду громад «Подільська громада».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на misto.vn.ua.

“Сьогодні «Подільська громада» і «СтопВірус» передали до лабораторного центру ампліфікатор. Це спеціальний прибор у якому відбувається дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції. Тому я хотів ще раз подякувати і фонду громади, і міській владі, яка супроводжувала цей процес. І екс-прем’єр-міністру Володимиру Гройсману (ініціатор створення спецфонду «СтопВірус» – Ред.), коли в умовах тотального дефіциту, цей прибор був привезений до нас і встановлений у нашому обласному лабораторному центрі, – зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський. – Я сподіваюся, що уже із завтрашнього дня ця нова техніка підсилить наші спроможності щодо тестування”.

Під час відвідування закладу міський голова Сергій Моргунов повідомив, що оскільки медики працюють понаднормово – за рішенням засідання виконавчого комітету працівники Центру, які задіяні у роботі по виявленню коронавірусу, отримають премії за напружену роботу. Їхній розмір, залежно від посади медперсоналу, буде від 2000 до 5000 грн.

“Злагоджена робота на рівні обласної адміністрації і міської ради, представників бізнесу і громадських активістів дають нам можливість сьогодні впевнено дивитися у майбутнє і боротися з коронавірусом. Хочу зазначити, що наразі важко купувати якесь обладнання, бо воно необхідне усім. Перемовини щодо придбання цієї системи ми почали вести ще наприкінці березня. Ми його привезли з Франції, і це було досить складно з погляду логістики. У подальшому цей апарат можна використовувати і для інших досліджень, – зазначив мер Вінниці Сергій Моргунов. – На сьогодні Міністерство охорони здоров’я вважає, що боротьба з коронавірусом на Вінниччині є чи не найкращою в Україні. Ми знаємо, яку величезну роботу сьогодні робить колектив Центру –  вони працюють по 10-15 годин. І ми сьогодні приймемо рішення на виконкомі щодо виділення премій саме лікарям-вірусологам та епідеміологам, лаборантам, фельдшерам, і молодшому персоналу, які безпосередньо проводять усі ці дослідження. А це біля 40 чоловік. З бюджету міста виділимо їм премії у розмірі 5000, 4000, 2000 відповідно”.

Голова наглядової ради «Подільської громади» Олена Данінова розповідає, що ПЛР-аналізатор як першочергову потребу для купівлі визначили ще на перших зборах наглядової ради спецфонду «СтопВірус». Тепер Вінницький лабораторний центр має три аналізатори, де проводиться тестування зразків на коронавірус.

“На той момент аналізатор коштував 850 тисяч. Ми ці кошти зарезервували. Утім нам вдалося купити його без ПДВ, тож ми зекономили близько 54 тисячі гривень, – розповідає Олена Данілова. – Ми його просто вибивали. Партія, яка мала прийти, складалася із 26 аналізаторів, але фактично прийшли 8. Але ми дзвонили без перестанку, ми були серед перших замовників. Тож отримали цей апарат першими. Важливо те, що він може працювати з різними тест-системами. Його можливість – протестувати на добу 500 зразків”.

Також, за словами Олени Данілової, у понеділок вони планують передати лабораторному центру тест-системи на виявлення антитіл – для тих, хто тестується повторно.

Із початку пандемії у Вінницькому обласному лабораторному Центрі МОЗ провели уже понад 7700 досліджень методом ПЛР. На сьогодні в наявності майже 22 тисяч тест-систем. Щодня працівники Центру проводять до 300 досліджень. Тепер, як каже директора Центру Валентина Зайцева, проводитимуть на добу до 900 досліджень.

– Ми хочемо подякувати обласній і місцевій владі, особисто Володимиру Гройсману та волонтерам фонду «СтопВірус». Саме цей прилад допоможе нам виявляти хворих, знаходити контактних осіб та перервати ось цей ланцюжок, щоб не дати розповсюджуватися коронавірусу на території нашої області, – каже вона. – Ми зараз працюємо по 10-14 годин на добу і намагаємося якомога швидше надати результати досліджень. 

Загалом в Україні ПЛР-дослідження на COVID-19 проводять 8 регіональних лабораторних центрів. Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України за кількістю проведених тестів з початку епідемії другий в країні після столиці. На сьогодні саме таке тестування – один з найбільш точних і безпомилкових методів досліджень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають