9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Військово-морські сили України отримають два тральщики класу Sandown

Військово-морські сили Збройних сил України отримають два тральщики-шукачі мін класу Sandown зі складу Королівського Військово-морського флоту Великої Британії.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Як йдеться у повідомленні військових моряків, кораблі надійдуть до складу національного флоту після “повної їх ревізії, ремонту, модернізації, додаткового оснащення та відповідної підготовки особового складу ВМС ЗС України”.

Про це домовилися оборонні відомства двох країн 21 червня 2021 року.

blank
Підписання Меморандуму про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та Військово-Морськими Силами України

Домовленість зафіксували у Меморандумі про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та Військово-Морськими Силами України. Його підписали в Одесі на борту корабля Королівських Військово-Морських Сил Великої Британії “Дефендер”.

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа прокоментував:

“Був підписаний меморандум між Україною та Великою Британією щодо імплементації договору стосовно набуття спроможностей ВМС України на найближчі п’ять років. Це відбулося в рамках домовленостей щодо кредитування України, які були підписані в минулому році. В меморандумі прописано які напрями нашої співпраці буде виконано в найближчий час”.

Тральщики-шукачі мін класу Sandown стоять на озброєнні Великої Британії (9), Естонії (3) та Саудівської Аравії (3). Перший корабель було введено до експлуатації в 1989 році. Всі кораблі класу Sandown планується вивести зі складу британського флоту протягом 2020-их років.

Корпус зроблений з армованого скловолокна. Кораблі не мають обладнання для тралення мін. Єдина функція – пошук та знищення мін за допомогою дистанційно керованих пошукових апаратів. Другорядна функція – патрульний корабель.

blank
Мінний тральщик типу Sandownн HMS Bangor поблизу Тобрука, Лівія.

Про те що Україна веде перемовини про придбання двох протимінних тральщиків у Великої Британії повідомлялося у квітні 2021 року.

Фінансування проєкту заплановано з кредитних коштів наданих Об’єднаним Королівством на розвиток Військово-Морських Сил ЗС України.

Для потреб національного флоту планують придбати протимінні кораблі типу Sandown, що увійшли до складу флоту у період з 1989 по 2001 роки.

Водотоннажність: 450 тонн (повна)
Довжина: 52,6 метрів
Ширина: 10,5 метрів
Осадка: 2,4 метрів
Швидкість:
до 13 вузлів на дизельній силовій усновці
• до 6,5 вузлів на електричній

Екіпаж: 34 осіб
Озброєння: 30-мм бойовий модуль та три кулемета калібром 12,7 мм
Спеціальне обладнання: автоматизована система управління протимінними діями Atlas Elektronik IMCMS

Естонія експлуатує три таких мінних тральщики: EML Admiral Cowan (M313), EML Sakala (M314) та EML Ugandi (M315).

У складі Королівського ВМФ Великої Британії вони носили назви HMS Sandown (M101), HMS «Inverness» (M102) та HMS «Bridport» (M105) відповідно.

Флагман типу – HMS Sandown (M101) увійшов до складу британського флоту 9 червня 1989 року та неодноразово брав участь в операціях НАТО, у 2005 році він був виведений зі складу флоту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають