9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Відкриття портів для експорту українського металу необхідне для збереження підприємств галузі та стабілізації курсу гривні, – огляд від Vartis

Відкриття портів для експорту українського металу до завершення 2022 року дозволить українським виробникам втримати бізнес на плаву, адже інакше, українські компанії, які до агресії росії майже всю свою продукцію експортували морем, змушені будуть повністю призупинити своє виробництво в Україні. Це призведе до непоправних наслідків для вітчизняної металургії, яка і так постраждала від агресії окупантів.

Про це розповідає комерційний директор Національної мережі металоцентрів Vartis Сергій Коваленко.

За його словами, сьогодні всі представники галузі говорять про важливість відкриття морського шляху для металургійної продукції, адже це, в першу чергу, забезпечило б країну валютною виручкою. Експерти говорять про прогнозований приплив до країни $600 млн щомісяця, що значно допоможе стабілізувати курс гривні.

«Представники металургійної галузі дуже очікують на відкриття портів. Адже на кону – існування та відновлення діяльності компаній, особливо – виробників. Усі вони зіткнулися з вагомою проблемою, адже морська логістика по об’ємам та вартості перевезень є незамінною».

До війни через порти Одеси та Миколаєва український бізнес вивозив понад 85% чорних металів і 70% залізної руди. Наразі через блокування портів, витрати на логістику в структурі собівартості металопродукції зросли у доларовому еквіваленті в п’ять разів, повідомляють наші колеги з Арселор Мітал Кривий Ріг

«Відкриття портів України надасть можливість металургійній галузі знову вийти на експортні ринки з пропозицією товару у довоєнних об’ємах. Йдеться про продаж сировини, напівфабрикатів (слябів, заготовок) та готової продукції».

Як зазначає Сергій Коваленко, експорт готової продукції принесе більше надходжень валюти в країну, ніж експорт сировини. Проте експорт сировини – це важливий фактор для відновлення виробництва українських компаній. 

«Запуск процесу продажів металургійного комплексу здешевить виробництво кожної виробленої тонни готової продукції, що дозволить заводам виробникам на якусь певну частку знизити ціну для укранського ринку»,- вважає Коваленко.

Якщо відкриття портів не відбудеться до кінця року, то українські підприємства опиняться під загрозою зупинки. Залізнична логістика не замінить транспортування морем, адже не може забезпечити великих об’ємів перевезень та має високі тарифи.

«Через такі проблеми з логістикою продукція українського виробництва на експортних ринках має ризик стати неконкурентоспроможною. Адже тепер логістика складає вагому частку собівартості товару, особливо, якщо йдеться про транспортування металопродуктів до країн Сходу, як це робить Арселор Мітал Кривий Ріг – до Арабських Еміратів, Сінгапуру, Алжиру та ін.

Останні новини:

Зараз читають