9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Від чого залежить витрата та ціна паливних пелет?

Пелети широко застосовуються для опалення житлових та нежитлових приміщень. Це гранульоване біопаливо, яке може виготовлятися з різної природної сировини. Можна використовувати пелети для спеціальних котлів або доопрацювати опалювальне обладнання, що вже використовується. Для цього отвори між колосниками зменшують. Це дозволяє спалювати невеликі гранули в печі або котлі.

Одним з факторів, що спричинили популярність цього біопалива, є ціна на пелети. Але це не єдина перевага. За своїми характеристиками пелети значно перевершують дрова, стаючи в один ряд з вугіллям. Але гранульоване біопаливо коштує менше. 

Від чого залежить вартість?

Вартість паливних пелет залежить від ряду факторів. Важливою є сировина, з якої виготовлено біопаливо. Це також визначає експлуатаційні особливості. Попитом користуються наступні види паливних пелет:

  • Деревні. Це малозольні види пелет, які можуть використовуватись для опалення приватних будинків. Пелети з деревини дубу коштують більше, але вони мають найвищий показник теплоти згоряння. Соснові гранульовані матеріали коштують менше. Але їх показник зольності вище, а теплота згоряння нижча з дубове біопаливо.
  • Аграрні. Використовуються для опалення виробничих, господарських приміщень, де використовуються великі котли чи печі. Цей вид пелет коштує менше, але рівень зольності в них великий.

Також на вартість може впливати тип стандарту, за яким виготовлені гранули. Якщо купувати пелети великими партіями, можна значно зекономити. Тому продукція у біг-бегах може продаватися за зниженими цінами.

Що впливає на витрату?

Опалювати будинок, склад чи виробництво пелетами вигідно, адже цей вид палива коштує небагато. Але варто враховувати, що на витрату впливає декілька факторів. Основними з них є наступні:

  • Температура згоряння пелет. Якщо опалювати будинок дубовим біопаливом, матеріалу знадобиться менше, ніж при використанні соснових гранул. 
  • Температура нагрівання. Якщо потрібно нагрівати приміщення до +25°С, то палива потрібно більше, ніж при обігріві на рівні +18°С. 
  • Погодні умови. Якщо за вікном будуть сильні морози, витрата палива також зменшується. 
  • Теплоізоляція будинку. Якщо є значні тепловтрати, палива також знадобиться більше. 

Варто закуповувати лише якісне біопаливо. Якщо виробник не дотримується вимог стандартів, пелети будуть неякісними, температура згоряння буде меншою. Також витрата збільшується, якщо біопаливо неправильно зберігали і воно увібрало вологу. Якщо колосники котла мають великі отвори, пелети будуть висипатися в зольник, неповністю прогораючи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають