Полуниця є одним із найпопулярніших сезонних фруктів в Україні – її плоди надзвичайно смачні, соковиті та наповнені вітамінами. Вони ідеально підходять для різноманітного використання, і їх вирощування може бути успішним навіть у невеликому саду.
Саджанці великоплідної полуниці в yaskravaklumba.com.ua охоче вирощують виробники і любителі цих фруктів на присадибних ділянках і в господарствах. Ці сорти приваблюють рясним урожаєм, стійкістю до хвороб та шкідників, максимальною витривалістю до несприятливих погодних умов, мають великий термін зберігання та чудовий смак.
Слід зазначити, що розсада полуниці була створена в результаті схрещування двох сортів суниці зі сходу Північної Америки – віргінської та чилійської у 17 столітті. Завдяки такому поєднанню вона швидко набула популярності серед місцевої громади, особливо через свій смак. Інша назва цієї рослини – ананасова або великоплідна полуниця.

Корисні властивості полуниці
Смакові та цілющі якості полуниці або суниці садової були відомі ще нашим давнім предкам. Вживання ягід полуниці має на організм людини цілющий вплив.
- Крім безсумнівного смаку, полуниця є низькокалорійним фруктом, має мало жиру – вона є цінним джерелом клітковини, а також містить антиоксиданти, які захищають клітини організму від вільних радикалів.
- У 100 г полуниці міститься 60 мг вітаміну С, що покриває добову потребу дорослої людини. Для вас може бути несподіванкою, що полуниця містить набагато більше вітаміну С, ніж апельсини та інші цитрусові.
- Вітамін С є дуже важливим антиоксидантом, який захищає клітини від вільних радикалів, а також підвищує імунітет й підтримує засвоєння заліза.
- Крім того, полуниця містить вітаміни групи В, вітаміни А, Е, РР, які регулюють оксигенацію (рівень насичення киснем) крові, а також ряд мікроелементів: залізо, що захищає від анемії, кальцій, який зміцнює кістки, а також фосфор, магній і марганець.
- А фолієва кислота, що міститься в полуниці, запобігає депресії та підтримує роботу та розвиток мозку.
- Кверцетин, присутній у полуниці, є природним протизапальним засобом, який може знизити ризик атеросклерозу.
Але із вживанням полуниці слід бути обережним. Вона може провокувати різні алергічні реакції у людей, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом та серцевою недостатністю.
Чому варто садити великоплідну полуницю?
Є багато причин, чому варто посадити навіть невелику плантацію полуниці. Її соковиті та смачні плоди, попри те, що найкраще смакують просто з куща, чудово підходять для приготування освіжаючих десертів з морозива, коктейлів й сорбетів (заморожений десерт).
Використовувати ягоди полуниці можна цілий рік, заморожуючи, готуючи компоти, пюре або варення. А який чудовий та насичений смак має полуничний лікер домашнього приготування!
Інша перевага – це нескладне вирощування полуниці – її кущики невеликі, тому вони помістяться не тільки в крихітному саду, але й навіть на балконі. Їх можна успішно вирощувати на традиційних грядках, на газонах, горщиках або підвісних кашпо.
Вирощування полуниці – на що звернути увагу?
Перед тим, як зважитися на покупку розсади великоплідної полуниці, необхідно не тільки вибрати її сорт, а й правильно підготувати для неї місце та створити сприятливі умови. Що про них варто знати?
- Найкраще полуниця почувається і родить на сонячних й захищених від сильних вітрів місцях. Висока доступність сонячного світла позитивно впливає не тільки на розмір плодів, але й на їх колір – полуниця з сонячних ділянок велика, солодка та інтенсивно червона.
- Для посадки полуниці вибирайте родючий, перегнійний субстрат зі слабо кислою реакцією, багатий поживними речовинами. Він повинен бути водопроникним – заболочені і дуже важкі ґрунти не сприяють гарному росту.
Однак якщо ви з якихось причин вирішили вирощувати полуницю в контейнерах, приготуйте для неї суміш з торф’яного субстрату, садової землі і піску, а на дно ємності покладіть шар дренажу.
Правила посадки
Висаджують культуру ранньою весною або влітку, пам’ятаючи, що плодити в цьому сезоні будуть тільки ті саджанці, які посаджені навесні. А от садити ягоду восени не рекомендується, оскільки розсаді потрібен час для адаптації до нових умов, а її зелені частини можуть пошкодити перші заморозки.
Розсаду полуниці слід розміщувати в ряд (або в контейнери) через 30 – 40 см. Це пов’язано з необхідністю забезпечити рослинам достатній простір для розвитку кореневої грудки, а також доступністю сонячного світла для плодів.
Наступним аспектом є мульчування, роль якого у вирощуванні полуниці дуже важлива. Перш за все, мульча обмежує ріст бур’янів (полуниця має неглибоку кореневу систему), бо вони ефективно конкурують з нею за поживні речовини і воду, доступні в ґрунті.