9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Велика Британія назвала умову, за якою може надати Україні далекобійну зброю

Стала відома умова, за якої Україна може отримати від Великої Британії ракетне озброєння більшої дальності.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Голова міноборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що буде відкритим до постачання Україні систем озброєнь більшої дальності, якщо Росія продовжить завдавати ударів по цивільній інфраструктурі.

Про це він сказав під час слухань у парламенті, відповідаючи на запитання колишнього прем’єр-міністра Бориса Джонсона.

Джонсон запитав Воллеса про можливе постачання Україні ракетних комплексів більшої дальності для знищення або пошкодження пускових установок і місць запуску російських безпілотників.

“Я постійно переглядаю системи озброєнь, які ми могли б надати. Ми також маємо на озброєнні потенційні системи озброєнь, які є більш далекобійними, і якщо росіяни продовжуватимуть обстрілювати цивільні райони й намагатимуться порушити Женевські конвенції, то я буду відкритим для того, щоб побачити, що ми будемо робити далі”, – сказав Воллес.

Які саме системи озброєння більшої дальності Велика Британія у майбутньому може передати Україні, британський міністр оборони не уточнив.

blank
Палети з транспортними контейнерами з ракетами “Brimstone” 2. Фото з відкритих джерел

Нещодавно стало відомо, що Україна отримала в рамках військової допомоги від Британії сучасні ракети Brimstone 2 Dual Mode.

Раніше було відомо лише про постачання Збройним силам України ракет Brimstone першого покоління.

Сімейство керованих ракет Brimstone класу «повітря-земля» розроблене та виробляється міжнародним консорціумом MBDA.

З початку повномасштабної війни Велика Британія вже поставила Україні сотні цих ракет. Українські військові модифікували Brimstone для пуску з наземних пускових установок і ракети використовують для ураження наземних цілей.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають