9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Велика Британія може передати Україні партію танків Challenger 2

Об’єднане Королівство може передати Україні близько 10 танків Challenger 2. Цієї кількості достатньо для формування однієї танкової роти.

Про це пише Sky News із посиланням на власні джерела, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Повідомляють, що дискусії про передачу танків тривають вже кілька тижнів. У виданні наголошують, що такий крок був би значним підсиленням західної підтримки України та спонукав би союзників швидше розв’язати питання із підсиленням підтримки Україні.

Проте наразі уряд Ріші Сунака ще не ухвалив остаточне рішення.

Зазначають, що оголошення про передачу Україні нового озброєння, зокрема й танків, може відбутися після зустрічі у форматі “Рамштайн”, яка запланована на 20 січня.

Тож це може бути спільне рішення всіх союзників Контактної групи з підтримки України.

Одне з джерел видання підкреслює, що йдеться саме про 10 танків Challenger 2, які зможуть сформувати одну танкову роту.

blank
Танк Challenger 2 Фото з відкритих джерел

За словами співрозмовника Sky News, це не змінить правила гри, але матиме величезне значення, оскільки подолає бар’єр щодо передачі Україні важкої бронетехніки.

Довідка про британський танк Challenger 2

Challenger 2 – це основний бойовий танк третього покоління, який перебуває на озброєнні армій Сполученого Королівства та Оману. Він був розроблений і побудований британською компанією Vickers Defence Systems (яка входить до складу BAE Systems).

Challenger 2 оснащений 120-міліметровою танковою гарматою L30A1 довжиною 55 калібрів. Це наступниця гармати L11, її використовують на Chieftain і Challenger 1. Гармата виготовлена ​​з високоміцного електрошлакового переплаву і, як і більш ранні британські 120-мм гармати, ізольована терморукавом. Танк керується повністю електричною системою керування та стабілізації. Турель має час обертання 9 секунд на 360 градусів.

Також танк озброєний 7,62-мм гарматою L94A1 EX-34, яка розташована ліворуч від основної гармати, і 7,62-мм кулеметом L37A2.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають