9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

В Україні працює вже 15 тис домашніх СЕС потужністю 350 МВт

 • Глобальне зростання фотоелектричних потужностей був близьким до експоненціального в період з 1992 по 2018 роками. В даний час сонячні електростанції вже вийшли з нішевого ринку дрібних додатків і стали вагомим джерелом енергії в багатьох країнах. Українські “зелені” станції охоче вибирають не тільки Китайські компоненти для забезпечення себе екологічною енергією, а також і кооперуються з країнами Балтії, Польщі. Матеріал про панели солнечные допомогли підготувати наші колеги з EcoTechno Innovation.

  І ця тенденція не сповільнюється: у 2019 році у 28 європейських країнах очікуваний приріст сонячних потужностей становить 81% – це майже дворазовий стрибок з 11,3 ГВт, встановлених у 2018 році до 20,4 ГВт у 2019 році. Варто відзначити, що Україна є одним з лідерів за темпами зростання в цьому секторі.

  Свою частку в генерацію відновлюваної енергії в Україні вносять і невеликі домашні сонячні електростанції (СЕС) потужністю до 50 кВт. Згідно з інформацією Держенергоефективності близько 15 тис. Домогосподарств в Україні вже використовують «чисту» електроенергію, інвестувавши 300 млн євро в сонячні панелі.

  На сьогоднішній день загальна потужність встановлених домашніх СЕС в Україні становить майже 350 МВт.

  Зокрема, близько 3 тис. Домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю майже 70 МВт в III кварталі цього року .

  Такі проєкти СЕС реалізуються по всій країні, в Держенергоефективності представили статистику по областях:

  ТОП-3 області з найбільшою кількістю домогосподарств з СЕС:

  • майже 2000 (≈ 50 МВт) – Дніпропетровська;
  • близько 1370 (≈ 37 МВт) – Тернопільська;
  • близько 1350 (≈ 27 МВт) – Київська.

  Таким чином, попит на сонячні панелі для електростанцій серед домогосподарств продовжує зростати, адже перехід на «чисту» електроенергію, крім вигод «зеленого тарифу»:

  • дозволяє економити кошти на рахунках за електроенергію;
  • стимулює використовувати енергоефективну побутову техніку;
  • змінює поведінку на енергоощадний.

  У світі спостерігається зростання попиту на поновлювані джерела енергії і їх використання. За даними ООН, найбільше зростання спостерігається в області виробництва електроенергії. Експерти пророкують подальше збільшення частки «чистих» джерел енергії в енергетичному балансі.

  У доповіді генерального секретаря ООН про тенденції в області сировинних товарів говориться, що у зростання поновлюваних джерел енергії становить понад 4%, і на їх частку припала приблизно чверть зростання загального попиту на первинну енергію. А в області електроенергії частка «чистих» джерел зросла на 45%.

  Перехід на поновлювані джерела енергії вкрай важливий для того, щоб скоротити частку викопного палива, використання якого призводить до збільшення викидів парникових газів. Як відомо, концентрація вуглецю в атмосфері викликає глобальне потепління, яке, у свою чергу, обертається зміною клімату.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express,...

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  Зараз читають

  “Лихачовський елеватор” придбав у вітчизняного виробника 108 вагонів-зерновозів

  ТОВ "Лихачовський елеватор" придбало 108 вагонів-зерновозів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу...

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною...