9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

В Україні працює вже 15 тис домашніх СЕС потужністю 350 МВт

 • Глобальне зростання фотоелектричних потужностей був близьким до експоненціального в період з 1992 по 2018 роками. В даний час сонячні електростанції вже вийшли з нішевого ринку дрібних додатків і стали вагомим джерелом енергії в багатьох країнах. Українські “зелені” станції охоче вибирають не тільки Китайські компоненти для забезпечення себе екологічною енергією, а також і кооперуються з країнами Балтії, Польщі. Матеріал про панели солнечные допомогли підготувати наші колеги з EcoTechno Innovation.

  І ця тенденція не сповільнюється: у 2019 році у 28 європейських країнах очікуваний приріст сонячних потужностей становить 81% – це майже дворазовий стрибок з 11,3 ГВт, встановлених у 2018 році до 20,4 ГВт у 2019 році. Варто відзначити, що Україна є одним з лідерів за темпами зростання в цьому секторі.

  Свою частку в генерацію відновлюваної енергії в Україні вносять і невеликі домашні сонячні електростанції (СЕС) потужністю до 50 кВт. Згідно з інформацією Держенергоефективності близько 15 тис. Домогосподарств в Україні вже використовують «чисту» електроенергію, інвестувавши 300 млн євро в сонячні панелі.

  На сьогоднішній день загальна потужність встановлених домашніх СЕС в Україні становить майже 350 МВт.

  Зокрема, близько 3 тис. Домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю майже 70 МВт в III кварталі цього року .

  Такі проєкти СЕС реалізуються по всій країні, в Держенергоефективності представили статистику по областях:

  ТОП-3 області з найбільшою кількістю домогосподарств з СЕС:

  • майже 2000 (≈ 50 МВт) – Дніпропетровська;
  • близько 1370 (≈ 37 МВт) – Тернопільська;
  • близько 1350 (≈ 27 МВт) – Київська.

  Таким чином, попит на сонячні панелі для електростанцій серед домогосподарств продовжує зростати, адже перехід на «чисту» електроенергію, крім вигод «зеленого тарифу»:

  • дозволяє економити кошти на рахунках за електроенергію;
  • стимулює використовувати енергоефективну побутову техніку;
  • змінює поведінку на енергоощадний.

  У світі спостерігається зростання попиту на поновлювані джерела енергії і їх використання. За даними ООН, найбільше зростання спостерігається в області виробництва електроенергії. Експерти пророкують подальше збільшення частки «чистих» джерел енергії в енергетичному балансі.

  У доповіді генерального секретаря ООН про тенденції в області сировинних товарів говориться, що у зростання поновлюваних джерел енергії становить понад 4%, і на їх частку припала приблизно чверть зростання загального попиту на первинну енергію. А в області електроенергії частка «чистих» джерел зросла на 45%.

  Перехід на поновлювані джерела енергії вкрай важливий для того, щоб скоротити частку викопного палива, використання якого призводить до збільшення викидів парникових газів. Як відомо, концентрація вуглецю в атмосфері викликає глобальне потепління, яке, у свою чергу, обертається зміною клімату.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Зараз читають

  В Україні почали розробляти документацію для ОТРК на чеському шасі Tatra

  В Україні працюють над технічною документацією по переведенню перспективного оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) на колісне шасі Tatra.

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...

  У Маріуполі через місто побудують бетонну дорогу та створять півтори тисячі робочих місць

  У Маріуполі планують побудувати бетонну дорогу, яка відкриє нові можливості та дозволить створити 1,5 тисячі робочих місць,...

  На Житомирщині відкрили новий завод із заморожування ягід та фруктів (фото)

  Українська компанія Alte Foods побудувала та ввела в експлуатацію високотехнологічний завод із заморожування ягід та фруктів.