9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

В Україні працює вже 15 тис домашніх СЕС потужністю 350 МВт

Глобальне зростання фотоелектричних потужностей був близьким до експоненціального в період з 1992 по 2018 роками. В даний час сонячні електростанції вже вийшли з нішевого ринку дрібних додатків і стали вагомим джерелом енергії в багатьох країнах. Українські “зелені” станції охоче вибирають не тільки Китайські компоненти для забезпечення себе екологічною енергією, а також і кооперуються з країнами Балтії, Польщі. Матеріал про панели солнечные допомогли підготувати наші колеги з EcoTechno Innovation.

blank

І ця тенденція не сповільнюється: у 2019 році у 28 європейських країнах очікуваний приріст сонячних потужностей становить 81% – це майже дворазовий стрибок з 11,3 ГВт, встановлених у 2018 році до 20,4 ГВт у 2019 році. Варто відзначити, що Україна є одним з лідерів за темпами зростання в цьому секторі.

blank

Свою частку в генерацію відновлюваної енергії в Україні вносять і невеликі домашні сонячні електростанції (СЕС) потужністю до 50 кВт. Згідно з інформацією Держенергоефективності близько 15 тис. Домогосподарств в Україні вже використовують «чисту» електроенергію, інвестувавши 300 млн євро в сонячні панелі.

blank

На сьогоднішній день загальна потужність встановлених домашніх СЕС в Україні становить майже 350 МВт.

blank

Зокрема, близько 3 тис. Домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю майже 70 МВт в III кварталі цього року .

Такі проєкти СЕС реалізуються по всій країні, в Держенергоефективності представили статистику по областях:

blank

ТОП-3 області з найбільшою кількістю домогосподарств з СЕС:

  • майже 2000 (≈ 50 МВт) – Дніпропетровська;
  • близько 1370 (≈ 37 МВт) – Тернопільська;
  • близько 1350 (≈ 27 МВт) – Київська.

Таким чином, попит на сонячні панелі для електростанцій серед домогосподарств продовжує зростати, адже перехід на «чисту» електроенергію, крім вигод «зеленого тарифу»:

  • дозволяє економити кошти на рахунках за електроенергію;
  • стимулює використовувати енергоефективну побутову техніку;
  • змінює поведінку на енергоощадний.

У світі спостерігається зростання попиту на поновлювані джерела енергії і їх використання. За даними ООН, найбільше зростання спостерігається в області виробництва електроенергії. Експерти пророкують подальше збільшення частки «чистих» джерел енергії в енергетичному балансі.

У доповіді генерального секретаря ООН про тенденції в області сировинних товарів говориться, що у зростання поновлюваних джерел енергії становить понад 4%, і на їх частку припала приблизно чверть зростання загального попиту на первинну енергію. А в області електроенергії частка «чистих» джерел зросла на 45%.

Перехід на поновлювані джерела енергії вкрай важливий для того, щоб скоротити частку викопного палива, використання якого призводить до збільшення викидів парникових газів. Як відомо, концентрація вуглецю в атмосфері викликає глобальне потепління, яке, у свою чергу, обертається зміною клімату.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають