9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Установка розеток усі нюанси, які потрібно знати

Одна з найрозповсюдженіших ситуацій, з якою стикаються більшість користувачів – це необхідність змінити або встановити розетку. На перший погляд, просте завдання все ж таки має багато нюансів, які потрібно враховувати. Аби надалі мати безпечне та працююче джерело електрики, варто уважно підійти до питання монтажу розеток. Або ж довірити цю справу спеціалістам, які зроблять це швидко та якісно. Усі нюанси такого процесу як встановлення розетки розглянемо далі размом з працівниками фірми e-master.kiev.ua, які спеціалізуються на данній послузі.

Установка розеток у квартирі

Можна з упевненістю сказати, що розетку можна встановити в будь-якому місці. Звичайно, можуть бути певні нюанси, але загалом все можливо і доступно. Кількість та місце розташування розеток в більшій мірі залежить від побутової техніки у помешканні. Краще зробити їх навіть більше, адже потреби у джерелах електрики з кожним роком зростають.

Правильне встановлення розеток

Найголовніше правило  – це обов’язково відімкнути електрику у приміщенні. Деякі майстри вимикають на щитку лише конкретну розетку, але це не правильне і небезпечне рішення. Також важливо перевіряти наявність напруги у дротах за допомогою спеціальної викрутки.

Зазвичай розетки встановлюються на відстані 20-30 см від підлоги. Хоча ця величина може змінюватися, якщо вам для зручності потрібно розмістити її вище. Враховуйте той факт, що монтаж розетки відбувається не ближче ніж за 50 см від частин заземлення. До них відносяться газові плити, раковини, батареї опалення та труби водопостачання.

Загалом існуючими стандартами передбачено по одній розетці на кожні 6-10 м2 у житловому приміщенні. Якщо говорити про кухню, то там встановлюються дві розетки, не зважаючи на площу. Але звісно стандарти не враховують того факту, що кількість побутової техніки у кожному домі суттєво зросла. А тому виникає потреба у встановленні більшої кількості розеток.

Якій інструмент знадобиться для встановлення розетки?

  • Викрутка хрестова.
  • Маленький рівень.
  • Плоскогубці.

Це основний базовий набір інструментів. Також можуть стати у нагоді термотрубка, гільзи ГМС, прес кліщі, якщо монтаж буде дещо ускладненим.

Монтаж розеток у ванній кімнаті

Зазвичай, встановлення розеток не відбувається у ванній кімнаті чи туалеті. В такого плані приміщеннях можливе лише підведення джерела електрики від понижуючого трансформатора. При цьому важливе питання  – це подвійна ізоляція. Тоді така розетка не буде «боятися» вологи і перепадів температури. До речі розетки з захистом від вологи також підходять для монтування на вулиці.

Установка розеток у дитячих кімнатах

Якщо говорити про встановлення розеток у дитячих кімнатах, то на перше місце виходить безпека. Важливо розмістити їх на достатній висоті аби малюки не могли до них дістатися. Також варто використовувати спеціальні захисні кришки для них. Сьогодні на ринку електричних витратних матеріалів можна побачити різноманітні варіанти розеток з захистом.

Як встановлювати розетки?

Більшість наших сучасних розеток виготовляються з ізоляційного матеріалу та мають два контактні отвори. Їх відносять до розеток типу С и F. Вони використовуються у двопровідній електричній мережі. Що стосується закордонних моделей, то вони зазвичай створюються для трьохконтактної мережі з заземленим контактом. Окремо варто виділити специфічні розетки для інтернету, телебачення, домашнього телефону.

Встановлення розеток типу С

Головна відмінність розетки типу С – це два круглих гнізда. Роз’єми відповідають  220 – 250 В. Такі джерела електрики зазвичай використовуються для побутових приладів, для яких не потрібне заземлення. Розетки С звичайно розраховані під відповідні вилки. Останні мають два круглих штиря діаметром 4 і 4,8 мм. Відстань між ними складає 19 мм.

Установка розеток типу F

Розетки типу F розраховані під вилки, що належать системі Schuko. Інколи їх також називають евровилками, хоча відповідно до стандартів, ними є вилки та розетки типу С. Такого роду розетки відрізняються наявністю контактів для заземлення електричних установок.

Способи встановлення розеток

В залежності від типу електропроводки, установка розеток може бути двох видів: прихована та відкрита. Для квартир, офісів, приватних будинків використовують перший варіант. Адже сама проводка знаходиться всередині стін і непомітна оку. Якщо говорити про промислові чи складські приміщення, то там виконують встановлення розеток відкритим методом.

Ми розкрили основні секрети успішного та безпечного встановлення розетки у будь-якому типі приміщення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають