9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Жовтня, 2022

Уряду Вельсу та Шотландії виділили 100 млн фунтів на військову допомогу Україні

Уряди Вельсу та Шотландії долучилися до військової та гуманітарної підтримки України на тлі повномасштабного вторгнення росії до нашої держави.

Про це повідомив британський прем’єр-міністр Борис Джонсон, 4 липня, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Два суб’єкти Сполученого Королівства, ухвалили рішення виділити військову допомогу Україні на загальну суму 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Джонсон повідомив про це за підсумками розмов з очільниками урядів цих суб’єктів країн – першою міністеркою шотландського уряду Ніколою Стерджон та першим міністром Вельсу Марком Дрейкфордом.

«Уряд Вельсу виділив 35 мільйонів фунтів стерлінгів на нашу військову допомогу Україні, а родини з Уельсу прийняли 3000 біженців. Щойно мав хорошу розмову із першим міністром Вельсу про те, як ми можемо продовжувати співпрацю проти російської агресії», – заявив Джонсон.

Британський прем’єр додав, що в розмові з першою міністеркою шотландського уряду Стерджон про успіх співпраці Сполученого Королівства в підтримці України.

«Я подякував уряду Шотландії за внесок у 65 мільйонів фунтів, який збільшив військову допомогу Україні від Великої Британії до 2,3 мільярда фунтів, а також за допомогу в розміщенні 6 тисяч українських біженців», – заявив голова британського уряду.

Велика Британія, нещодавно майже подвоїла свою військову підтримку Україні за рахунок виділення додаткового 1 мільярда фунтів стерлінгів (понад 1,2 мільярда доларів).

В офісі британського прем’єра наголосили, що нова допомога потрібна Збройним силам України, щоб вони мали змогу перейти від оборони до наростання наступальних операцій проти окупаційних військ Росії.

blank
Бронемашина Мastіff у ЗСУ. Фото: ВМС ЗС України

Кошти підуть на підвищення обороноздатності України, включаючи системи протиповітряної оборони, безпілотні літальні апарати, обладнання радіоелектронної боротьби та тисячі одиниць “життєво необхідної техніки” для українських військових.

Це збільшує загальну військову підтримку Великої Британії з початку повномасштабної війни до 2,3 млрд фунтів стерлінгів (2,8 мільярда доларів), що, як зазначають в уряді Британії, більше, ніж допомога будь-якої іншої країни, окрім США.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають