9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Українську ППО підсилять словацькі зенітно-ракетні комплекси «Куб»

У рамках військової допомоги уряд Словаччини схвалив передачу Україні зенітно-ракетних комплексів 2K12 «Куб».

Про це повідомляє словацьке видання Teraz, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

“Словаччина дарує (…) частини системи протиповітряної оборони, відповідні запасні частини, а також боєприпаси для цієї системи“, – зазначив міністр оборони Ярослав Надь.

За його словами, процес передачі озброєння триватиме кілька тижнів, зараз ведуться переговори з Україною та союзниками. Поки що зенітні комплекси перебувають у Словаччині.

“Ми не будемо повідомляти про передачу заздалегідь через оперативну безпеку”, – сказав міністр оборони Словаччини.

Точну кількість та склад комплексів не називають, проте ремарка міністра оборони про “частини комплексів” може означати поставку лише пускових установок через неактуальність інших частин комплексу. Це може мати сенс, якщо українські військові зможуть інтегрувати ці пускові у власну систему протиповітряної оборони.

Зенітно-ракетний комплекс «Куб»

2К12 «Куб» – це радянський зенітно-ракетний комплекс середньої дальності, розроблений конструкторським бюро ОКБ-15. Комплекс виготовлявся у Радянському союзі з 1967 по 1983 роки.

Технічні характеристики комплексу забезпечували виявлення повітряних цілей на дальностях до 65 км та їхній обстріл на дистанціях від 4,5 до 23,5 км та у діапазоні висот до 14000 метрів. Основними цілями для ЗРК «Куб» стали літаки та крилаті ракети зі швидкостями до 600 м/с (на зустрічних курсах).

До складу зенітно-ракетного комплексу входять самохідна установка розвідки й наведення, пункт управління та 4 самохідні пускові установки. На кожній пусковій установці розміщено по три зенітні керовані ракети 3М9.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають