9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Українські воїни застосовують імпровізовані РСЗВ на базі МТ-ЛБ по противнику (відео)

У відкритому доступі з’явилось відео, яке розповідає, як українські військовослужбовці для оборони від окупантів застосували імпровізовану реактивну систему залпового вогню, на шасі МТ-ЛБу було встановлено два блоки для запуску некерованих авіаційних ракет типу С-8.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Одна з основних версій, що спадає на думку – ця імпровізована РСЗВ для відстрілу авіаційних ракет була взята зі старих запасів ЗСУ або ж “Укроборонпрому”. Такі установки перебували в експлуатації Десантно-штурмових військ ЗС України.

У відкритих джерелах можемо знайти згадку, що у 2015-2016 роках в експериментальному порядку було створено п’ять таких реактивних систем залпового вогню на базі МТ-ЛБ. Для першого експериментального зразка було використано шасі від ЗРК “Стріла-10”, блоки з некерованими ракетами кріпились замість ПУ із зенітними ракетами.

Пізніше від подальших переробок відмовились, бо імпровізовані РСЗВ із дальністю стрільби лише до 4 км були малоефективні в умовах тодішньої “позиційної війни” на Сході України.

Імпровізовані РСЗВ на шасі МТ-ЛБ, виготовлені для Збройних Сил України, фото зразка 2016 року з відкритих джерел

Але на відео ми бачимо, що як шасі використовується саме МТ-ЛБу, блоки для запуску некерованих авіаційних ракет прикріплені жорстко.

Це дозволяє припускати, що ця РСЗВ насправді могла бути трофейною, та належала якомусь з формувань “1-го та 2-го армійського корпусів” бойовиків на тимчасово окупованому Донбасі.

Останні новини:

Зараз читають