9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Українські військові отримали модернізовані комплекси ППО з Польщі

У складі підрозділів ППО Збройних сил України було помічено ЗРК “Оса” у незвичному польському камуфляжі.

Кадри було оприлюднено у соціальних мережах, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Раніше жодна зі сторін не повідомляла про передачу цих комплексів до України. Кількість переданих машин також невідома, проте відомо, що на 2021 рік Польща мала на озброєнні 64 одиниці цих зенітно-ракетних комплексів.

“Оса” є радянським зенітним ракетним комплексом розробки 60-х років, котрі Польща отримала на початку 80-х років від СРСР. Наразі достеменно не можна сказати чи є передані комплекси оригінальною версією “Оса-АК”, проте є висока ймовірність того, що це модернізовані польською промисловістю ЗРК “Оsа-Р”.

blank
ЗРК “Оса” АКМ

Ще 11 жовтня Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний написав у своєму офіційному телеграм-акаунті про те, що неназвані польські ЗРК вже працюють в Україні.

“Саме Польща надала комплекси, з яких радянськими ракетами українці збивають іранські дрони, запущені росіянами. Це реалії сьогоднішньої війни. Дякую братам-полякам!“, – написав Залужний.

blank
ЗРК “Оса” в польському камуфляжі польського війська в Україні

Під опис підходять польські зенітні комплекси С-125 «Newa SC» та Оса, проте лише останній здатен ефективно боротись проти малопомітних низьколітаючих цілей по типу іранських дронів-камікадзе.

Польська модернізація ЗРК “Оса”

У 2001 році польська компанія Wojskowe Zakłady Uzbenia SA розробила пакет модернізації для стрімко старіючих радянських комплексів Оса-АК. Модернізація комплексів розпочалась у 2005 році з присвоєнням назви “Osa-AKM-P1” Żądło (“Osa-Р”).

В ході модернізації комплексу ППО значних змін зазнало радіолокаційне обладнання, що було частково переведене на нову елементну базу. Захищеність від радіоелектронних перешкод оглядової станції, призначеної для виявлення повітряних цілей, була підвищена. Було встановлено нові засоби індикації та сучасні монітори відображення повітряної обстановки.

blank
ЗРК “Оса” у складі підрозділів польського війська

Істотним нововведенням, що підвищило бойовий потенціал модернізованого ЗРК Osa-P, стало впровадження пасивної оптико-електронної станції, що дозволило здійснювати пошук та обстріл цілей без включення РЛС виявлення, що демаскує комплекс високочастотним випромінюванням.

Ця пасивна оптико-електронна станція є комбінацією телевізійного прицілу з тепловізором та лазерним далекоміром.

В модернізованому комплексі було встановлено новий приймач станції наведення зенітних ракет з цифровою обробкою сигналів, що дозволило поліпшити точність і ймовірність ураження.

В планах польської оборонної промисловості було встановлення нових зенітних ракет до модернізованого ЗРК, проте реалізації цей проєкт не отримав. Osa-P здатен вести вогонь усією номенклатурою радянських ракет, що стоять на озброєнні України та Росії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають