9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Українські танкісти почали використовувати іноземні ПЗРК для прикриття з повітря

Збройні сили України активно використовують іноземне озброєння для протистояння агресії Росії, зокрема переносні зенітно-ракетні комплекси Mistral.

Фото тренувань військових оприлюднила 3 окрема танкова бригада ЗСУ, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про наміри передачі Україні ПЗРК Mistral раніше повідомляла Норвегія.

У квітні Норвегія ухвалила рішення направити Україні близько 100 комплексів.

Щоправда, з повідомлення не зрозуміло, чи мова йде саме про кількість пускових установок, чи це загальне число переданих зенітних ракет разом з пусковими установками.

blank
Українські оператори ПЗРК Mistral та Stinger. Фото: 3 окрема танкова бригада ЗСУ

Після отримання переносних зенітно-ракетних комплексів Mistral у Збройних Силах України почали створювати вогневі мобільних групи протиповітряної оборони.

Про ПЗРК Mistral 

Mistral – переносний зенітно-ракетний комплекс, що призначений для ураження цілей на малих висотах типу гелікоптер та літак.

ПЗРК включає ракету в герметичному транспортно – пусковому контейнері, триногу з прицільними пристосуваннями, систему «свій-чужий» і джерело живлення.

Зенітні керовані ракети ближнього радіуса дії оснащені інфрачервоною головкою самонаведення, що дозволяє уражати повітряні цілі з тепловою сигнатурою.

Під час розробки до ракети пред’являлися такі вимоги: єдина ракета для всіх варіантів, незалежність від способу запуску і мінімум технічного обслуговування.

Цей комплекс активно поставляється на експорт та у різних модифікацій знаходиться на озброєнні сухопутних військ та флотів 25 держав.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають