9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

Українські пілоти вже тренуються на симуляторах штурмовиків A-10 Thunderbolt II – Time

В Україні з початку травня працює секретний навчальний центр, де українські льотчики на авіасимуляторах тренуються керувати американськими штурмовиками A-10 Thunderbolt II.

Про це повідомило американське видання Time, журналісту якому показали центр наприкінці липня. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Ліга.Новини.

Тренувальний центр – це дві кімнати з комп’ютерами.

“Якби не люди у формі, це місце можна було прийняти за з’їзд геймерів. Кожен комп’ютер має реалістичний важіль управління, джойстик та окуляри віртуальної реальності. Це не секретне обладнання, більшість компонентів – з нішевої ігрової спільноти, що створює авіасимулятори для розваги”, – йдеться у статті.

blank
Штурмовик A-10 Thunderbolt II. Фото: SRA Greg L. Davis, USAF

Як приклад взято навчальний центр американської 355-ї ескадрильї на авіабазі Девіс-Монтен в Аризоні.

Ідея створення такого ж центру в Україні, пише Time, належала колишньому голові Київської обласної державної адміністрації Олександру Горгану, а допоміг із її втіленням забудовник Андрій Вавриш, який профінансував закупівлю гарнітур віртуальної реальності та програмного забезпечення.

Заступник міністра оборони Олександр Поліщук розповів виданню, що зазвичай країни не розпочинають навчання пілотів на стадії, коли літаків ще немає. Але Україна не має часу чекати.

“Коли справа доходить до літаків, немає сумніву, що нам потрібно розпочинати навчання раніше часу. Політичного рішення ще немає, але є певні сигнали, що ми можемо отримати цю зброю в якийсь момент. Для нас це означає: треба починати вчитися”, – Заявив він.

blank
Штурмовики A-10 Thunderbolt II. Фото з відкритих джерел

Українським льотчикам онлайн допомагають американські пілоти з досвідом керування А-10. Вони кажуть, де шукати необхідне програмне забезпечення та посібники для використання у віртуальному навчальному центрі, каже Горган.

“Щодо американських пілотів та інструкторів, вони були дуже обережні в тому, як вони нам допомагали, тому що їм заборонено мати якісь прямі контакти з іноземним військовим персоналом. Вони чітко дали зрозуміти, що не можуть і не будуть передавати будь-яку секретну інформацію”, – сказав Горган.

Втім, вся потрібна інформація знаходиться в Інтернеті у відкритому доступі.

“Але без порад ми не знали б, де шукати, які методи, які доктрини вивчати глибше”, – заявив Горган.

Про штурмовик А-10

Штурмовик А-10 був прийнятий на озброєння США в 1976 році, він використовується для безпосередньої підтримки сухопутних військ, знищення танків, бронетехніки та інших цілей землі.

blank
Штурмовик A-10 Thunderbolt II. Фото: US Army

Даний літак ніколи не експортувався до інших країн. Він ефективно показав себе під час війни у Перській затоці, використовувався у військових кампаніях в Югославії, Афганістані, Іраку.

Офіційно А-10 називається Thunderbolt II (Удар блискавки II), проте через його специфічний зовнішній вигляд отримав неформальне прізвисько “Бородавочник”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають