9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

Українські пілоти посадили вертоліт на кратер найпотужнішого вулкана Африки (фото)

Екіпаж вертольота Мі-8 українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго успішно виконав складне завдання щодо забезпечення роботи групи вчених, які досліджують вулкан Ньямлагира.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на InfoResist.

Відзначається, що українські пілоти здійснили висадку вулканологів на кратер активного вулкана, висота якого сягає трьох кілометрів.

Як розповів льотчик-снайпер, підполковник Володимир Прокопенко, в той час, на коли був запланований політ, повітряні маси в районі вулканів-сусідів Ньямлагира і Ньирагонго досить нестабільні. Спостерігається досить серйозна турбулентність.

За його словами, під час польоту навколо кратера вулкана їм довелося зіткнутися з сильним попутним вітром, швидкість якого досягала 90 км/год.

Небезпека підстерігає і під час посадки на поверхню кратера, оскільки пласти застиглої вулканічної лави є досить крихкими й можуть провалитися під значним тиском. І щоб мінімізувати цей ризик, українські пілоти виявили ювелірну точність управління вертольотом.

Після висадки вчених Мі-8 повернувся на аеродром і знаходився в режимі очікування. Через кілька годин екіпаж вертольота забрав дослідників, успішно завершивши ще одне завдання Місії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають