9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Україна визначила п’ять пріоритетів екстреного відновлення на 2023 рік

Україна має п’ять пріоритетів екстреного відновлення у 2023 році – енергетика, житло, розмінування, критична соціальна інфраструктура та допомога приватному бізнесу.

На це планується залучити $17 млрд, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Передає Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

Глава уряду висловив сподівання, що координаційна платформа донорів, створена минулого тижня, відіграє важливу роль у залученні зазначеної суми, крім фінансування дефіциту держбюджету на $38 млрд.

Прем’єр-міністр зазначив, що енергетична інфраструктура України зазнала 13 масованих ракетних атак і десятків локальних, зруйновано або пошкоджено понад 400 об’єктів. За його словами, йдеться не лише про її відновлення, а й про реорганізацію, щоб досягти децентралізації та більшої стійкості до таких ударів.

blank

У 2022 році прямі втрати приватного бізнесу країни становили $13 млрд, непрямі – понад $33 млрд, зазначив Денис Шмигаль. За його словами, уряд підтримує бізнес пільговими кредитами та грантами, але необхідно більше. Прем’єр-міністр підкреслив, що підтверджені Світовим банком потреби у фінансуванні відновлення України у червні 2022-го становили $350 млрд, на цей час вони оцінені у $600-700 млрд.

Денис Шмигаль зазначив, що у держбюджеті створено Фонд відновлення, проте він обмежений, оскільки сьогодні бюджет лише на 50% фінансується шляхом внутрішніх джерел. Ще одним джерелом є платформа United-24. Глава уряду закликав уряди країн-партнерів наслідувати приклад Канади: конфіскувати заморожені російські активи й передати їх Україні для відновлення.

blank

Прем’єр-міністр також наголосив, що великі надії покладаються на створення механізму страхування військових ризиків, залучення приватних інвестицій. Для цього Кабмін скасовує надмірне регулювання, створює промислові парки та інші елементи привабливого бізнес-клімату.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають