9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Україна вийшла зі складу російського Об’єднаного інституту ядерних досліджень

Україна вийшла зі складу членів Об’єднаного інституту ядерних досліджень, який знаходиться у росії.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства освіти і науки України.

«2 вересня 2022 року, на засіданні Уряду прийнята постанова КМУ «Про вихід із складу членів Об’єднаного інституту ядерних досліджень», – йдеться у повідомленні

Об’єднаний інститут ядерних досліджень – міжнародна міжурядова науково-дослідна організація, розташована у місті Дубна Московської області рф. Її засновниками є 18 держав-членів. Основними напрямами теоретичних і експериментальних досліджень ОІЯД є ядерна фізика, фізика елементарних частинок і дослідження конденсованого стану речовини. Інститут заснований відповідно до Угоди про створення Об’єднаного інституту ядерних досліджень від 26 березня 1956 року.

Проєкт рішення про вихід із членства організацій, штаб-квартири яких розташовані на території країни-агресора, зокрема Об’єднаного інституту ядерних досліджень було представлено з ініціативи Постійного представництва України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

Нагадаємо, 8 березня 2022 року Ради Європейської організації з ядерних досліджень (далі – ЦЕРН) було прийнято рішення щодо неприйнятності співпраці з країною-агресором у науково-технічній сфері, вжиття заходів щодо призупинення співпраці ЦЕРН із профільними установами рф, що функціонують на території країни-агресора і учасником яких є й Україна.

«Українськими вченими засуджено відстороненість та бездіяльність науковців ОІЯД щодо трагічних подій в Україні, спричинених збройним вторгненням військ російської федерації на територію нашої країни 24 лютого 2022 року та прийнято рішення щодо призупинення співпраці з ОІЯД», – наголошують в Міносвіти.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають